fbpx

13 нових напрямків співпраці України з Альянсом оголошено в 2020 році

На Офіційному сайті НАТО повідомили про багаторічну співпрацю з Україною як з “партнером з розширеними можливостями”. Зокрема йдеться про наукову співпрацю у таких сферах, як енергетична безпека, захист від різних видів зброї масового ураження (біологічної, ядерної, хімічної та радіологічної), кіберзахист, передові технології та боротьба з тероризмом.

Саме в цих галузях НАТО розширив свою співпрацю з Україною в червні 2020 року, додавши 13 нових напрямків, мета яких – забезпечення захисту цивільного населення та солдатів від зброї масового ураження, удосконалення та розвиток медичних технологій, вивчення та використання передових технологій для забезпечення безпеки громадян. 

Загалом Альянс веде співпрацю з Україною у 27 напрямках, які складають єдине ціле – програму “Наука заради миру та безпеки”. Представники НАТО не виключають можливу подальшу участь України в дослідженнях в галузі науки, миру і безпеки, гібридної війни.

Помічник генсекретаря НАТО з питань безпеки Антоніо Міссіролі зазначив, що досвід українських вчених та науковців буде корисний їхнім колегам з європейських країн – членів Альянсу. Міссіролі робить ставку на “високі стандарти української науки та ноу-хау” і, зокрема, вважає, що наші вчені можуть поділитись досвідом у дослідженнях таких питань безпеки, як, наприклад, гібридна війна. В свою чергу, вчені з країн – учасниць НАТО також можуть поділитись досвідом з українцями, особливо молодими. Програма “Наука заради миру та безпеки” відкриває нові горизонти молодим та перспективним українським фахівцям.

Наразі найпріоритетнішим напрямом діяльності в рамках програми обрано боротьбу з тероризмом.

Автор: Сюзанна Елпі

COVID-19 Live