fbpx

Ми всі з кожним днем ​​стаємо трохи старшими , але принаймні ми в цьому разом. 

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я , до 2050 року в усьому світі буде понад два мільярди людей у ​​віці 60 років і старше! 

Справді, люди в усьому світі живуть довше, ніж будь-коли, і немає жодних ознак сповільнення цієї тенденції. Майже неймовірно, але нещодавнє дослідження, опубліковане в Demographic Research, навіть прогнозує, що до кінця цього століття ми побачимо людину у віці 120 років.

Перспектива одного дня прокинутися і задути 125 свічок до дня народження може здатися абсурдною, але всього кілька століть тому середня тривалість життя в США становила лише приблизно 40 років!

Зараз багато людей схильні хвилюватися, що з літнім віком приходить більше болю, менше незалежності та погіршення розумових можливостей. Хоча певний рівень фізичного та психічного погіршення неминучий з роками, це не є непередбачуваним. 

Дослідження, опубліковані в журналі Nature Human Behavior, свідчать про те, що багато літніх людей насправді бачать, що їхні розумові здібності покращуються з віком.

«Ці результати вражають і мають важливі наслідки для того, як ми повинні дивитися на старіння», – каже старший дослідник Майкл Т. Уллман, доктор філософії, професор кафедри нейронаук і директор лабораторії мозку та мови в Джорджтауні.

«Люди широко припускали, що увага та виконавчі функції з віком знижуються, незважаючи на інтригуючі натяки з деяких невеликих досліджень, які викликали питання щодо цих припущень», — продовжує він. «Але результати нашого великого дослідження показують, що важливі елементи цих здібностей насправді покращуються під час старіння, ймовірно, тому, що ми просто практикуємо ці навички протягом усього життя».

Жоден результат старіння не закріплений назавжди. Ми всі вибираємо, наскільки ми старіємо кожен день. Звичайно, це також означає, що існують рішення щодо способу життя та вибір, якого ми повинні уникати в інтересах сповільнення старіння. 

Читайте далі, щоб дізнатися про найгірші звички способу життя, через які ви відчуваєте себе старше.

Ви занадто багато дивитесь телевізор

Shutterstock

Немає нічого поганого в тому, що час від часу проводите вночі за переглядом фільмів, але не робіть звичку приклеюватися до дивана у вітальні.

Одне переконливе дослідження Американської кардіологічної асоціації говорить нам, що занадто багато часу перегляду каналів у середньому віці може призвести до збільшення ймовірності зниження когнітивних функцій і втрати навичок мислення в подальшому житті. Точніше, дослідження показує, що багато перегляду телевізора пов’язане з меншим обсягом сірої речовини в мозку . Сіра речовина відповідає за ряд важливих нейронних процесів, таких як прийняття рішень.

«Наші результати свідчать про те, що кількість перегляду телевізора, який є типом малорухливої ​​поведінки , може бути пов’язана зі зниженням когнітивних функцій і маркерами здоров’я мозку», – каже Прія Палта, невролог Медичного центру Ірвінга Нью-Йоркського пресвітеріанського/Колумбійського університету. «Тому зменшення малорухливої ​​поведінки, наприклад, перегляду телевізора, може бути важливою метою зміни способу життя для підтримки оптимального здоров’я мозку».

Цілий день ти залишаєшся на місці

Shutterstock

Це теж не тільки телевізор. Загалом, занадто багато часу відпочивати може призвести до того, що ви почуваєтеся старшими, ніж повинні — як розумово, так і фізично. Добре документовано , що вправи тримають наші м’язи і кістки здоровими, але ви знаєте , що більше руху може допомогти вам залишатися молодим з біологічної та клітинної точки зору?

Дослідження, опубліковані в JAMA and Archives Journals, показують, що ті, хто залишається активним у вільний час, насправді біологічно молодші за інших, більш ледачих людей того ж віку. Правильно, застійний спосіб життя може буквально старіти швидше. 

«Сидячий спосіб життя підвищує схильність до захворювань, пов’язаних зі старінням, і передчасної смерті», – йдеться у дослідженні. «Бездіяльність може зменшити тривалість життя не тільки через схильність до захворювань, пов’язаних зі старінням, але й через те, що вона може впливати на сам процес старіння».

Подальші дослідження, опубліковані в Mayo Clinic Proceedings, також свідчать про те, що регулярні заняття кардіо-тренуваннями можуть бути важливою перевагою, коли справа доходить до підтримки здоров’я мозку до старості. Автори дослідження повідомляють, що кардіотренування пов’язані зі збільшенням обсягу сірої речовини. «Це ще один фрагмент пазлу, який показує фізичну активність, а фізична підготовка захищає від зниження когнітивних функцій, пов’язаного зі старінням», – коментує співавтор редакції доктор Майкл Джойнер, анестезіолог і фізіолог клініки Майо.

У вас нерегулярний графік сну

Shutterstock

Якщо останнім часом у вас був неправильний графік сну , ви, безумовно, не самотні. Пандемія різним чином вплинула на сон практично кожного , але сон — це боротьба зі віком, якій варто звернути увагу. Це дослідження, опубліковане в науковому журналі Sleep, навіть виявило, що дорослі середнього віку, які регулярно сплять більше або менше 6-8 годин, можуть відчувати прискорене зниження когнітивних функцій, що дорівнює 4-7 років старіння! Це висока ціна, яку потрібно заплатити за те, щоб не спати пізно (або занадто часто спати).

Інший дослідницький проект, опублікований у Clinical and Experimental Dermatology, виявив, що шкіра людей, які погано сплять, має тенденцію старіти швидше. 

«Наше дослідження є першим, що остаточно продемонструвало, що недостатній сон пов’язаний із погіршенням здоров’я шкіри та прискорює старіння шкіри. Позбавлені сну жінки демонструють ознаки передчасного старіння шкіри та зниження здатності шкіри до відновлення після перебування на сонці», – пояснює доктор Елма. Барон, директор Центру вивчення шкіри медичного центру UH Case та доцент кафедри дерматології Медичного факультету Університету Кейс Вестерн Резерв. Це не завжди легко, але дотримання регулярного розкладу сну допоможе вам почувати себе та виглядати молодими.

Ви проводите занадто багато часу в Інтернеті

Shutterstock

Інтернет – це неймовірний інструмент, але, як і будь-що інше в житті, дуже можливо мати занадто багато хорошого. Точніше, це гарна ідея скоротити час користування екраном. Дослідження показують, що тривалий вплив синього світла, яке випромінюють комп’ютери, смартфони та все, що між ними, може прискорити процес старіння. Дослідження, опубліковане в Aging and Mechanisms of Disease , приходить до висновку, що синє світло може пошкодити клітини мозку та очей.

Замість цього витрачайте свій час на офлайн-діяльність, як-от читання чи письмо. Багато досліджень показують, що постійна звичка читати може творити чудеса як для мозку, так і для тіла. 

Це дослідження Радіологічного товариства Америки повідомляє, що письмо і читання допомагають зберегти «структурну цілісність» нашого мозку. Схоже, настав час стерти пил зі старого бібліотечного листа. 

«Читання газети, написання листів, відвідування бібліотеки, відвідування ігор, таких як шахи чи шашки, — усе це прості дії, які можуть сприяти здоров’ю мозку», – співавтор дослідження Константинос Арфанакіс, доктор філософії.

Читання далеко від екрана комп’ютера приносить користь не тільки розуму. Дослідження Ліверпульського університету виявило, що вступ до книжкового клубу може допомогти полегшити біль у спині та хронічний біль загалом. Інше дослідження, опубліковане в Cell Reports, зібрало докази того, що читання на вулиці може покращити зір.

Ви погано контролюєте стрес

Shutterstock / pathdoc

Життя протікає швидко, і часто легше відкинути стрес, ніж фактично обробити його та впоратися з ним. Життя з постійним стресом може заощадити час, але пошук способу позбавлення від стресу, який працює для вас, може допомогти вам у повільному, більш витонченому старінні. 

Нове дослідження Єльського університету, щойно опубліковане в Translational Psychiatry, показує, що хронічний стрес дійсно змушує наші біологічні годинники працювати швидше.

Дослідники зосередилися на пов’язаних з ДНК хімічних «епігенетичних» змінах організму або маркерах захворювань, пов’язаних із старінням, наприклад, підвищеній резистентності до інсуліну. Серед колекції з понад 400 учасників, ті, хто повідомляв про більш високий рівень стресу, як правило, демонстрували ознаки прискореного старіння.

Важливо, однак, що деякі учасники показали більшу стійкість до впливу стресу на старіння. Ця когорта отримала дуже високі результати, коли мова йшла про емоційну регуляцію та самоконтроль, що свідчить про те, що пошук способу впоратися зі стресовими факторами здоровим способом є надзвичайно важливим для здорового старіння.

«Ці результати підтверджують поширене уявлення про те, що стрес змушує нас старіти швидше», — зазначає співавтор дослідження Захарі Гарванек, резидент Єльського факультету психіатрії, «але вони також пропонують перспективний спосіб можливо мінімізувати ці несприятливі наслідки стресу за допомогою зміцнення. регуляція емоцій і самоконтроль».

Якщо ви шукаєте новий спосіб зняти стрес, спробуйте йогу чи медитацію. 

Джерело

COVID-19 Live