fbpx

Українці не можуть обрати одного політика, який приніс найбільше користі Україні за останні тридцять років і чиїм ім’ям вони хотіли б назвати власну вулицю, свідчать результати всеукраїнського соціологічного дослідження “Хто ми: дослідження українського суспільства до 30-річчя незалежності України”, проведеного Українським інститутом майбутнього.

Як наголошується в прес-релізі, оприлюдненому на сторінці інституту у Facebook, серед активних українських діячів, котрі жили за часів незалежної України, на честь яких громадяни назвали б свою вулицю, найчастіше згадувалися співак Кузьма Скрябін (26%), політик В’ячеслав Чорновіл (14%), а також актор Богдан Ступка (12%).

“Варто зазначити, що молодь удвічі частіше за старше покоління воліла б жити на вулицях, названих на честь співака Кузьми Скрябіна – 37% і футболіста Андрія Шевченка – 10%. Натомість серед старшого покоління у кілька разів більше прихильників ідеї жити на вулиці на честь В’ячеслава Чорновола – 19%, тоді як серед молоді – лише 6%”, – ідеться в повідомленні.

Уточнюється, що за регіональними розбіжностями слід відзначити те, що в центрі й на заході країни українці хотіли би проживати на вулицях названих на честь Кузьми Скрябіна (центр – 28%, захід – 27%), В’ячеслава Чорновола (центр – 15%, захід – 22%) та Левка Лук’яненка (центр – 7%, захід – 10%), тоді як на Донбасі більшість респондентів хотіли б, щоб їхні вулиці називалися ім’ям боксера Олександра Усика – 9% і артиста Андрія Данилка – 9%.

Соціологічне дослідження “Хто ми: дослідження українського суспільства до 30-річчя незалежності України” проводив Український інститут майбутнього спільно з соціологічною компанією “Нью Імідж Маркетинг Груп” серед 5 тисяч респондентів методом face-to-face у період з 17 липня по 1 серпня 2021 на всій території України.

Більш докладні його результати незабаром буде розміщено на інформаційних ресурсах Українського інституту майбутнього.

Джерело

COVID-19 Live