fbpx

Коронавірус втрачає 90% своєї здатності заражати нас протягом 20 хвилин після того, як потрапляє в повітря, причому більша частина зараження відбувається протягом перших п’яти хвилин, свідчать перші в світі моделювання того, як вірус виживає у видихуваному повітрі.

Результати ще раз підкреслюють важливість передачі Covid на короткі відстані, причому фізична дистанція та носіння маски, ймовірно, є найефективнішим засобом запобігання інфекції. Вентиляція, хоча й доречна, швидше за все, матиме менший вплив.

«Люди були зосереджені на погано вентильованих приміщеннях і думали про повітряно-крапельну передачу через невідповідне дистанціонування. Я не кажу, що цього не буває, але я вважаю, що найбільший ризик зараження — це коли ви перебуваєте поруч з кимось», — сказав професор Джонатан Рід, директор Дослідницького центру аерозолів Брістольського університету та провідний автор дослідження.

До цього часу наші припущення про те, як довго вірус виживає в повітрі, ґрунтувалися на дослідженнях, які вивчали розпилення вірусу в герметичні судини, які називаються барабанами Голдберга, які обертаються, щоб утримувати краплі в повітрі. Використовуючи цей метод, американські дослідники виявили, що інфекційний вірус все ще можна виявити через три години. Проте такі експерименти не точно повторюють те, що відбувається, коли ми кашляємо або дихаємо.

Натомість дослідники з Брістольського університету розробили апарат, який дозволив їм генерувати будь-яку кількість повітря, що містить віруси частинок і м’яко левітувати їх між двома електричними кільцями протягом від п’яти секунд до 20 хвилин, суворо контролюючи температуру, вологість і ультрафіолет. інтенсивність освітлення їх оточення.

«Це перший випадок, коли хтось зміг фактично змоделювати, що відбувається з аерозолем під час процесу видиху», – сказав Рід.

Дослідження , яке ще не було рецензовано, припускає, як вірусні частинки залишають легені, вони швидко втрачають воду і висихають, а перехід на більш низькі рівні діоксиду вуглецю пов’язані зі швидким підвищенням рН. Обидва ці фактори порушують здатність вірусу вражати клітини людини, але швидкість висихання частинок змінюється залежно від відносної вологості навколишнього повітря.

Коли цей показник був нижчим за 50% – подібно до відносно сухого повітря в багатьох офісах – вірус втратив приблизно половину своєї інфекційності протягом п’яти секунд, після чого спад був повільнішим і стабільнішим, з подальшими втратами на 19% протягом п’яти секунд. наступні п’ять хвилин. 

При вологості 90% – приблизно еквівалентно паровій або душовій – зниження інфекційності було більш поступовим: 52% частинок залишалися інфекційними через п’ять хвилин, а через 20 хвилин – приблизно до 10%, після чого різниці між ними не було. дві умови.

Однак температура повітря не впливає на вірусну інфекцію, що суперечить поширеній думці, що передача вірусу нижча при високих температурах.

«Це означає, що якщо я сьогодні зустрічаюся з друзями на обід у пабі, то основний ризик, ймовірно, полягатиме в тому, що я передам це своїм друзям, або мої друзі передадуть це мені, а не від когось із іншої кімнати, — сказав Рід. Це підкреслює важливість носіння маски в ситуаціях, коли люди не можуть фізично дистанціюватися, додав він.

Результати підтверджують те, що епідеміологи спостерігали на місцях, сказав д-р Джуліан Танг, клінічний вірусолог з Університету Лестера, додавши, що «маски дуже ефективні… так само, як і соціальне дистанціювання. Покращена вентиляція також допоможе, особливо якщо вона знаходиться поблизу джерела».

Доктор Стівен Гріффін, доцент вірусології в Університеті Лідса, підкреслив важливість вентиляції, сказавши: «Аерозолі швидко заповнюють внутрішні приміщення за відсутності належної вентиляції, тому, якщо припустити, що інфікована людина залишається в кімнаті, рівень вірусу збільшується».

Ті самі ефекти спостерігалися у всіх трьох варіантах Sars-CoV-2, які команда протестувала наразі, включаючи Альфу. Вони сподіваються почати експерименти з варіантом Omicron в найближчі тижні.

Джерело

COVID-19 Live