fbpx

На кредити онлайн припадає 94,2% усіх інтернет-запитів українців на пошук фінансових послуг, що доступні на ринку.

У середньому за місяць українці вбивають у пошукову систему запити на кредити онлайн 6,9 млн разів.

З січня 2019 до вересня 2021 року включно попит на кредити в інтернеті зріс на 24%, йдеться в дослідженні.

Кредит грошима — найпопулярніша категорія, за якою українці шукають кредит в інтернеті: 6,2 млн таких запитів на місяць. Друга за популярністю категорія – кредит на авто: 100 000 запитів на місяць.

Серед інших фінпослуг, які шукають українці в інтернеті 3,2% від усіх запитів припадає на пошук розстрочки, 0,9% – на депозити, 1,7% – інші послуги з прив’язкою до банку: електронний цифровий підпис, курс валют, оплата комунальних послуг, купівля квитків тощо.

Автори дослідження зазначають, що під час пошуку кредиту українці майже завжди знають, де б хотіли його оформити. Тому вказують не лише послугу, а й назву організації.

Топ-10 компаній, якими цікавляться українці під час пошуку кредиту грошима в інтернеті – це виключно мікрокредитні організації. Кількість таких запитів – 4,16 млн на місяць.

У дослідженні йдеться, що кредити в банках українці можуть шукати іншим способом, наприклад, через мобільний застосунок або заходячи безпосередньо на сайт компанії.

Дослідження побудоване на основі даних Google та не враховує дані про активності в мобільних застосунках банків та мікрофінансових організацій. Зібрані дані охоплюють період січень 2019 – вересень 2021 року.

  • За три квартали 2021 року мікрофінансовими організаціями видано мікрокредити на суму 49 млрд грн.
  • Розмір середньої реальної річної процентної ставки за мікрокредитами, що пропонують фінансові установи, становить 28 000%, за банківськими кредитами на особисті цілі – 121% річних, йдеться у дослідженні проєкту USAID “Трансформація фінансового сектору”.
  • 7 жовтня НБУ зобов’язав фінкомпанії розкривати повну інформацію про мікрокредити та кредити онлайн.

Джерело

COVID-19 Live