fbpx

У 2022 році, залежно від цін на світових ринках, українська економіка розвиватиметься за трьома сценаріями.

Про це йдеться у макроекономічному брифінгу Київської школи економіки.

Що прогнозують економісти?

Залежно від вартості природного газу та експорту впродовж 2022 року, KSE Institute передбачає три економічні сценарії:

Перший сценарій — відносно нормальний. Він можливий за умов, коли ціни на експортну продукцію залишатимуться високими, але ціни на газ на світових ринках опустяться на 40-50 %.

У такому випадку ціни на газ для населення у 2,5–3,0 рази будуть нижчі від ринкових, інтерес нерезидентів до кредитування уряду відновлюватиметься, а курс становитиме 28,5 грн за долар. Резерви скоротяться до 27 млрд дол, інфляція поступово уповільнюватиметься та на кінець року становитиме близько 8 %.

Другий сценарій — помірно негативний. Він можливий, якщо ціни на експортну продукцію залишатимуться високими, ціни на газ знизяться лише на 5 %.

У цьому випадку ціни на газ для населення у 4 рази будуть нижчі за ринкові, нерезиденти повільно повертатимуться до кредитування уряду, а курс зросте до 30 грн за долар. Інфляція залишиться на рівні 10 %, при цьому відбудеться скорочення випуску крупних промислових споживачів газу. Міжнародні резерви за підсумком року становитимуть 23 млрд дол.

Третій сценарій — негативний, у разі зменшення цін на експорт на 15-20 %, а цін на газ – на 5 %.

Ціни на газ для населення також будуть у 4 рази нижчі від ринкових, а нерезиденти виявлятимуть низький інтерес до кредитування уряду. Гривня може впасти максимум до 32 грн за долар, за рахунок чого інфляція прискориться до 11 %. Скорочення міжнародних резервів очікується до 22 млрд доларів. Також за таких умов відбудеться скорочення випуску крупних промислових споживачів газу та зменшаться прибутки експортних галузей.

“Ми передбачаємо, що за будь-яких сценаріїв, Уряд намагатиметься стримувати інфляцію житлово-комунальних послуг, зокрема, ціни на природний газ, гарячу воду та опалення. Якщо вартість цих послуг і буде зростати, то помірно”, – розповів керівник центру Ігор Дейсан.

Ознайомитися з повним текстом брифінгу можна за посиланням

Джерело

COVID-19 Live