fbpx

Міністерство охорони здоров’я України вивчає питання впровадження міжнародних свідоцтв про проведення вакцинації від COVID-19, але поки що не має наміру їх впроваджувати, повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.

“Деякі країни змінюють поліси страхування, негативні ПЛР-тести на міжнародні свідоцтва про проведення вакцинації від COVID-19. Україна також розглядає це питання, але поки що не впроваджує. Ми ухвалюватимемо рішення після того, як отримаємо інформацію, чи робить вакцинована людина неможливим поширення коронавірусної хвороби. Оскільки наразі дослідження, які проводили для імунобіологічних препаратів проти COVID-19, спрямовані насамперед на скорочення летальності й тяжкості перебігу хвороби”, – сказав він на прес-брифінгу в Київ у вівторок.

Ляшко зазначив, що міжнародні медико-санітарні правила дають змогу видавати таке свідоцтво, тільки якщо вакцина дозволена ВООЗ. Нині такий дозвіл отримала тільки вакцина від виробника Pfizer.

“Не варто плутати свідоцтва про вакцинацію з імунними паспортами. Свідоцтво використовується тільки під час перетину кордону, а імунний паспорт свідчить про наявність імунітету проти COVID-19. ВООЗ застерігає від впровадження імунних паспортів і питання їх впровадження наразі не стоїть”, – додав заступник міністра.

Ляшко наголосив, що міжнародні свідоцтва про проведення вакцинації передбачені міжнародними медико-санітарними правилами, які затверджені всіма державами-членами ВООЗ. Цей документ функціонує з 2005 року.

За його словами, до пандемії COVID-19 таке свідоцтво найчастіше видавали про вакцинацію від жовтої лихоманки. Це свідоцтво було потрібне під час перетину державного кордону в країнах, де можна інфікуватися. Також деякі країни, які є вільними від поліомієліту, вимагають свідоцтво про вакцинацію від поліомієліту під час надання візи або перетину держкордону.

Нині для перетину кордону іноземці, які приїжджають на територію України, зобов’язані мати поліс про медичне страхування, яке покриває лікування від COVID-19, негативний ПЛР-тест, зроблений за 48 годин до моменту перетину державного кордону або під час перетину без негативного ПЛР-тесту буде потрібна 14-денна самоізоляція.

Джерело

COVID-19 Live