fbpx
Фото: Getty Images МОЗ очікує нову хвилю коронавірусу, хоча в Україні і перша ще не закінчилася

Друга хвиля вже починається в Європі, а в Україні вона очікується в жовтні і триватиме близько півроку, каже Ляшко.

 
Друга хвиля коронавірусу в Україні очікується в середині осені, заявив у вівторок, 4 серпня, головний санітарний лікар Віктор Ляшко.
“Ми бачимо, що тенденції поширення коронавірусної хвороби у світі не позитивні, і сьогодні в Європі починається друга хвиля. Починається зростання випадків коронавірусної хвороби в Німеччині, Швейцарії, значно зростає кількість випадків в Іспанії. Тому ми повинні бути готові до збільшення кількості випадків. І ми прогнозуємо, що в Україні може бути збільшення кількості випадків коронавірусної хвороби саме під час епідсезону грипу та ГРВІ, з жовтня по квітень”, – повідомив Ляшко.
 
У зв’язку з цим регіонам мають намір доручити підготувати ліжковий фонд до можливого збільшення грипу і коронавірусу.
 
“Ми повинні підвести кисень до ліжок у відведеному постільному фонді, ми повинні забезпечити вірусними препаратами, засобами індивідуального захисту. Ми повинні підготуватися, поки у нас є час”, – каже санлікар.
 
За його словами, зараз система охорони здоров’я справляється з навантаженням. “Але ми прогнозуємо збільшення кількості випадків COVID”, – додав заступник міністра.
 
Крім того, Ляшко закликав українців вакцинуватися від грипу, щоб уникнути коінфекції й одночасного занедужання на грип та коронавірусною хворобою. ВООЗ уже визначила штами грипу на прийдешній сезон, додав він.
 
Відзначимо, про початок другої хвилі коронавірусу вже заявили в Німеччині.
 
COVID-19 Live