fbpx

Як виробники одягу та взуття врятують планету

Дані досліджень, проведених у 2018 році, показують, що модна індустрія (виробництво одягу, взуття та аксесуарів) є четвертою в світі за показниками кількості шкідливих відходів виробництва, що негативно впливають на екологію планети.

У 2019 році більше ніж 30 провідних брендів – виробників взуття та одягу – підтримали так званий “Модний пакт”, який зобов’язує зменшити кількість шкідливих відходів під час виробництва. З’явився навіть новий термін – “еко-мода”.

Виробники одягу, взуття та аксесуарів почали використовувати або матеріали природного походження (повністю натуральні тканини без додавання синтетики, каучук, інші матеріали нетваринного походження), або вторинну сировину (так, один з брендів випустив цілу колекцію купальників, які було виготовлено з перероблених риболовних сіток, інший – колекцію взуття з переробленого пластику).

Зокрема, повертається мода на конопляну продукцію. Прядиво з конопель мало високу цінність ще в наших пращурів. Сьогодні коноплі використовують для виробництва еко-паперу, а виробники текстилю та одягу “згадують” про властивості конопляних волокон.

Проте виробники, що підтримали “Модний пакт”, підкреслюють: кінцевий результат їхньої роботи, в тому числі, зменшення шкідливих викидів, залежить від споживача, адже саме він формує попит на продукцію. В Європі та США вагомий внесок роблять блогери, які пропагують еко-моду та закликають до мінімалізму в гардеробі. Екологічну ініціативу виробників підтримують не тільки блогери, а ще й виробники побутової техніки – вони розробляють і втілюють нові стандарти для якісного та безпечного догляду за еко-одягом.

Автор: Сюзанна Елпі

COVID-19 Live