fbpx

Міністерство охорони здоровʼя з квітня 2021 роки планує ввести продаж антибіотиків виключно за електронними рецептами.

Про це міністр охорони здоровʼя Максим Степанов заявив на брифінгу.

«Всі антибіотики мають продаватися виключно за електронним рецептом. Ми розроблюємо зараз модуль, плануємо, що з 1 квітня він почне працювати. Спочатку він почне працювати з інсулінами, з препаратами для імуносупресії 

Довідка
Штучне пригнічення імунітету

 та нарковмісними препаратами. А наступним кроком будуть антибіотики виключно за електронним рецептом», — сказав Степанов.

Міністр заявив, що зараз відомство посилює контроль відпуску ліків в аптеках, а Держслужба з лікарських засобів отримала доручення провести контроль.

  • Електронний рецепт можна буде отримати у сімейного лікаря, терапевта чи педіатра після прийому. Він буде оформлюватися за допомогою електронної системи охорони здоровʼя. Пацієнту приходитиме СМС з кодом рецепту і кодом підтвердження для отримання ліків у будь-якій аптеці, яка бере участь у програмі «Доступні ліки». Провізору потрібно буде назвати код і ліки з прописаного рецепту.
  • 17 вересня Верховна Рада дозволила продавати ліки в інтернеті. Згідно з законом, у підприємства має бути ліцензія на роздрібну торгівлю ліками — за цієї умови воно може їх продавати через Інтернет та доставляти безпосередньо споживачу.
  • З 2021 року в Україні почнеться впровадження електронного рецепта на ліки.

Джерело

COVID-19 Live