fbpx

Риси характеру, пов’язані з нарцисизмом (чутливість до критики, нав’язування своєї думки іншим) проявляються рідше з часом і з віком у міленіалів. Про це йдеться у дослідженням вчених Мічиганського університету, повідомляє Inspired.

Чому це цікаво. Чим старша людина та більше труднощів вона долає у житті, тим більше у неї проявляється нарцистичних якостей.

Детальніше. Дослідники проаналізували поведінку понад 750 людей віком від 13 до 77 років, щоб з’ясувати, як змінюється нарцисична поведінка у представників різних поколінь.

Провівши опитування, очільник дослідження професор Вільям Чопік заявив, що бебі-бумери є більш нарцисичним поколінням, ніж усі інші, бо вони виросли у часи, коли уряд надавав різні пільги, які стосуються соціального забезпечення. На відміну від бебі-бумерів, міленіали мають менший рівень чутливості.

Довідка. Що таке теорія поколінь? Згідно з нею, кожні 20-25 років народжується нове покоління людей, які мають риси характеру, звички та особливості, що відрізняють їх від інших:

 • бебі-бумери — з 1943 до 1963 років;
 • покоління Х — з 1963 до 1984 років;
 • покоління Y (міленіалів) — з 1984 до 2004 років;
 • покоління Z (центеніали)—з 2004 року.

 ⟶ Як проявляється нарцисичність? Нарцисичний розлад особистості, потреба у всебічному захопленні, відсутність емпатії та співчуття — ось деякі з проявів. За даними Американської асоціації психіатрів, наявність 5 з 9 симптомів можуть підтвердити прояви нарцисизму:

 1. Перебільшене почуття власної важливості.
 2. Фантазії необмеженого успіху, влади, краси та ідеалу.
 3. Переконаність у власній унікальності та особливості.
 4. Необхідність надмірного захоплення ними.
 5. Надмірне почуття гідності.
 6. Експлуататорська поведінка.
 7. Відсутність емпатії та співчуття.
 8. Заздрість іншим або переконання, що усі заздрять йому самому.
 9. Демонстрація зверхнього ставлення.

⟶ 5 фактів про міленіалів — «найбільш свідоме» покоління. Хоча міленіали, без сумніву, мають певні відмінності навіть за регіонами, дослідникам вдається простежити загальні схожі риси, пише Радіо Свобода.

Харчові звички: пріоритет ресторанам та готовій їжі. Згідно із аналізом компанії «Bernstein» міленіали харчуються у ресторанах набагато більше, ніж будь-які інші покоління.

Телебачення відійшло на другий план. Дослідження Vision Critical 2015 року виявило, що, у порівнянні з іншими поколіннями, мілленіали дивляться телебачення набагато менше. Вони перевели увагу медіа-світу в соціальні мережі. Facebook та Instagram, наприклад, є найпоширенішими.

Боротьба за права. Багато експертів неодноразово звертали увагу на те, що в недемократичних країнах саме молодь є рушієм змін. Міленіалів вважають толерантнішими й активнішими у відстоюванні своїх прав, захисті довкілля й прав тварин.

Баланс між роботою та відпочинком. Дослідження американського бюро трудової статистики дійшло висновку, що міленіали, у середньому, сплять на півгодини більше, ніж представники інших поколінь, намагаючись «відсипати» рекомендованих 7-9 годин, зазначає Forbes.

Любов до подорожей: досвід понад усе. Багато експертів погоджується: жодне покоління не було настільки керованим подорожами в інші країни, як міленіали. Як показали численні дослідження, міленіали часто відкладають гроші саме на подорожі, які багато хто вважає життєвим пріоритетом.

Джерело

COVID-19 Live