fbpx

Google і Microsoft оголосили про об’єднання з іншими компаніями для роботи над сумісністю сучасних браузерів. Ініціативу назвали Compat2021 і вона торкнеться п’яти основних проблем, на які скаржаться розробники сайтів.

Стимулом для запуску ініціативи стала низка досліджень, включаючи опитування Mozilla Developer Network (MDN), State of CSS, State of JS та тести веб-платформ.

Учасники Compat2021 сфокусуються на таких браузерних компонентах як CSS Flexbox, CSS Grid, CSS sticky positioning, CSS aspect-ratio property, CSS Transforms.

CSS Flexbox – популярна функція встановлення розміру зображень на сайтах, однак через її недосконалу підтримку браузерами зображення можуть розтягуватися некоректно. Проблеми з нею були в топі опинування MDN Browser Compatibility Report for 2020.

Іншою популярною функцією на сайтах є CSS Transforms, яка присутня на 80% сторінок, однак коректно з нею браузери працюють лише у 55% випадків.

Поліпшення CSS Grid дозволять створити анімовані розкладки у вигляді сітки на движках Chromium і WebKit, тоді як поки ця функція підтримується тільки в Gecko. CSS position: sticky дозволить зафіксувати розміщення об’єктів на сайті однаково у всіх браузерах і так далі.

Джерело

COVID-19 Live