fbpx

Шосте аналітичне дослідження ІТ-індустрії містить повну інформацію про структуру та розвиток ІТ-галузі у Львові та Івано-Франківську, дані щодо кількості ІТ-компаній та спеціалістів, детальний аналіз економічного ефекту від діяльності ІТ компаній.

IT Research 6.0 прослідковує вплив COVID-19 на ІТ-індустрію, особливості роботи ІТ-фахівців в період пандемії, ставлення до вакцинації, описує структуру та шляхи притоку людського капіталу, аналізує освітню екосистему та ін.

КІЛЬКІСТЬ КОМПАНІЙ ТА ІТ-СПЕЦІАЛІСТІВ ЛЬВОВА

Незважаючи на пандемію, динаміка приросту кількості компаній у Львові становить 6%. Станом на зараз, у Львові нараховується 511 ІТ-компаній, тоді як у 2020 їх кількість налічувала 492. Незважаючи на несприятливу ситуацію у зв’язку з коронакризою, кількість спеціалістів, які працюють у сфері ІТ також продовжує рости – 30-31 тис. порівняно з  26-26.5 тис. в минулому році.

СТАВЛЕННЯ ДО ВАКЦИНАЦІЇ

Більшість опитаних (76%) позитивно ставиться до вакцинації від COVID-19. 74% респондентів зазначили, що вже вакцинувалися, а 67% завершили цикл вакцинації. Третина вакцинованих (33%) отримали щонайменше одну дозу CoronaVac, кожен п’ятий отримав Pfizer (23%), AstraZeneca/Covishield (26%) або Moderna (19%). Більшість опитаних (84%) вказали, що компанія, в якій вони працюють сприяє вакцинації працівників.

ПОРТРЕТ ІТ-СПЕЦІАЛІСТА

Середній вік розробників у Львові у 2021 році становить 29±1 років, в минулому році показник був – 29 років. За рівнем кваліфікації розподіл такий: частка Junior спеціалістів – 23%, Middle – 41% та Senior – 35%. Більшість ІТ-спеціалістів – чоловіки 62%, тоді як частка жінок у сфері ІТ зросла в порівнянні з минулими роками і становить 38%.

ГОЛОВНІ ЕКОНОМІЧНІ ПОКАЗНИКИ

Загальний економічний ефект від діяльності ІТ-сфери у Львові у 2020 році становив $1,412 млрд (для порівняння у 2019 році – $1,295 млрд), з яких прямий економічний ефект – $865 млн, непрямий (вплив ІТ на суміжні галузі економіки) – $557 млн.

IT-ІНДУСТРІЯ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА

За даними IT Research 6.0 в Івано-Франківську є 70 компаній, де працює 2,6 тисяч людей. З них 50% спеціалістів Івано-Франківська працюють у компаніях, які мають офіс у Львові. Медіана по зарплатні в Івано-Франківську становить $1339. Велику частку на ринку займають молоді спеціалісти, які працюють близько року (28%). Чверть опитаних – це фахівці, які у сфері ІТ від одного до трьох років. І ще чверть – працюють від трьох до шести років. IT Research також детально дослідив соціально-демографічні показники працівників індустрії.

Проект IT Research 6.0 є динамічним дослідженням ІТ-ринку Львова та Івано-Франківська. 

Джерело

COVID-19 Live