fbpx

Швидке тестування на коронавірусну інфекцію 75% населення міста кожні три дні скорочує кількість інфікованих на 88%, ідеться в дослідженні вчених із Гарвардської школи громадської охорони здоров’я і Університету Колорадо в Боулдері.

На думку вчених, швидкі тести дадуть органам охорони здоров’я змогу застосовувати цілеспрямованіші заходи щодо запобігання поширенню COVID-19

Масове експрестестування на COVID-19 2 особливо тих людей, у яких немає ознак інфекції, може покласти край пандемії протягом шести тижнів. Про це йдеться в новому дослідженні вчених із Гарвардської школи громадської охорони здоров’я і Університету Колорадо в Боулдері, опублікованому 20 листопада в журналі Science Advances.

Дослідження передбачає, що швидкі тести хоча і менш надійні, але можуть дати органам охорони здоров’я змогу покладатися на цілеспрямованіші заходи щодо запобігання поширенню хвороби замість масштабного локдауну.

Експрестести мають низьку вартість і можуть дати результати протягом кількох хвилин, а не днів. За словами дослідників, якщо половина населення США тестуватиметься щотижня, а ті, у кого виявиться позитивний результат, будуть ізольовані від інших, вплив буде величезним.

Згідно з дослідженням, заснованим на математичному моделюванні, швидке тестування 75% населення міста кожні три дні скорочує кількість інфікованих на 88%, чого достатньо, щоб довести епідемію до зникнення протягом шести тижнів.

Професор комп’ютерних наук в Університеті Колорадо і провідний автор дослідження Деніел Ларремор зазначає, що загальний висновок дослідження полягає в тому, що коли справа доходить до громадської охорони здоров’я, краще мати менш чутливий тест із результатами сьогодні, ніж чутливіший тест із результатами завтра, пише Business Insider. На думку Ларремора, замість того, щоб змушувати всіх залишатися вдома для впевненості, що одна хвора людина не заразить когось, краще віддати наказ залишатися вдома тільки заразним людям, щоб усі інші могли жити своїм життям.

Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

За даними американського Університету Джонса Гопкінса, до ранок 24 листопада коронавірусом у світі інфікувалося 59,1 млн осіб. Із них 1,4 млн померли, 37,9 млн – одужали.

Джерело

COVID-19 Live