fbpx

Максим Степанов: Минулого року 62 дитини отримали трансплантацію за кордоном, уже цього року такі операції можна буде проводити в Україні

У 2019 році трансплантацію кісткового мозку за кордоном було зроблено 62 українським дітям, а вже в цьому році можливість проводити такі операції з’явиться в Україні. Про це під час щоденного брифінгу 5 серпня заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

“Минулого року 62 дитини були відправлені за кордон на трансплантацію кісткового мозку. При цьому в нашому «Охматдиті» була зроблена лише 21 трансплантація кісткового мозку. В Україні понад 30 років будувалась система, при якій українці змушені їздити по світу і шукати країни, де їм можуть подарувати життя. Бо саме від трансплантації залежить життя людини”, – вважає міністр.

Максим Степанов також зазначив, що у квітні 2021 року в «Охматдиті» була зроблена перша трансплантація кісткового мозку від неродинного донора. Ця операція була зроблена однорічній дитині. Донорський кістковий мозок був привезений з Німеччини.

“Ми хочемо побудувати систему, при якій Україна отримає трансплантаційну незалежність і українці не будуть їздити по світу у пошуках клінік, де їм можуть зробити трансплантацію. Всі вони мають лікуватися в Україні”, – наголосив очільник МОЗ.

Міністр Степанов також зазначив, що у МОЗ є чіткий план дій для виконання цього завдання.

“Наприклад, після відкриття нового відділення в «Охматдиті» кількість трансплантацій кісткового мозку буде сягати 80 операцій на рік, тобто в 4 рази більше, ніж було зроблено таких операцій у 2019 році”, – підкреслив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Джерело

COVID-19 Live