fbpx

Про це повідомляє “Радіо Свобода”, посилаючись на дані двох опитувань, проведених групою незалежних російських соціологів з інтервалом у півтора тижні з кінця лютого до середини березня, передає “ДС”.

За даними соціологів, 71% населення Росії підтримує війну з Україною, відчуваючи такі позитивні емоції, як гордість, радість, повага, довіра та надія.

Ця точка зору відрізнялася залежно від віку, зазначають автори дослідження. Росіяни старше 35 років частіше висловлювали почуття гордості, поваги та надії. До 18 років — були більш схильні до образ і розчарувань. Двоє з п’яти росіян висловили стурбованість війною, і найчастіше про ці почуття повідомляла молодь. Росіяни від 25 до 44 років частіше повідомляли про почуття тривоги та страху перед військовою операцією. Більше половини респондентів віком від 55 років підтримують війну з Україною.

“Відмінності між першим і другим опитуваннями свідчать про збільшення кількості людей, які підтримують “військову операцію” та незалежність так званих “ДНР” і “ЛНР”. У той же час зростає песимізм щодо особистого матеріального становища у зв’язку з санкціями, введеними проти західних країн проти Росії”, — вказує “Радіо Свобода”.

Водночас, на думку авторів, результати другого опитування, проведеного 12-13 березня — в період посилення державного контролю над ЗМІ та свободою слова, — слід інтерпретувати з урахуванням можливого впливу страху та соціальної упередженості.

Також зазначається, що три чверті населення Росії дізнаються про війну з телебачення. 87% з них (і 64% всіх росіян) — з державних телеканалів. 22% росіян використовують радіо для отримання новин, і лише 1% має доступ до інформації на коротких хвилях.

Використовують VPN для новин про війну, за даними авторів дослідження, 5,5%. З тих, хто взагалі використовує інтернет, щоб дізнатися новини про війну, 37% не знають, що таке VPN. YouTube користуються 11%, Telegram – 7%.

За даними соціологів, молоді росіяни до 35 років більш-менш недовірливо ставляться до новин про Україну порівняно зі старшим поколінням. Водночас, респонденти від 18 до 24 років частіше висловлювали байдужість до того, що відбувається в Україні.

На запитання, як на них впливають дії російського президента, третина респондентів відповіла, що твердо вірять, що Путін працює в їхніх інтересах, а ще 26% вважають, що в тій чи іншій мірі він працює в їхніх інтересах.

“Загалом більшість росіян вважають, що було б краще, якби Путін залишався президентом якомога довше. Ця думка найбільш поширена серед телеглядачів. Згідно з дослідженням незалежних російських соціологів, росіяни, які покладаються на особисті зв’язки та цифрові платформи, сприймають президента інакше”, — додає “Радіо Свобода”.

Джерело

COVID-19 Live