fbpx

Через інфляцію 44 % поляків схильні шукати іншу роботу, яка краще оплачується. Подібний відсоток респондентів клопотався торік про підвищення платні.

Опитуваня, проведене порталом pracuj.pl, з’ясовувало, як інфляція впливає на сімейний бюджет респондентів та їхні фінансові можливості.

76 % респондентів вважають, що їхньої нинішньої зарплати їм вистачає менше, ніж 12 місяців тому. Така ж частка респондентів вважає, що інфляція негативно впливає на їхню оплату праці. На думку 59 % опитаних, інфляція суттєво впливає на купівельну спроможність їхньої заробітної плати.

80 % учасників опитування приділяють дедалі більше уваги структурі своїх витрат, зокрема через інфляцію, що робить рішення про покупки більш виваженими та обдуманими. Опитування показує, що значна частина поляків має невеликі заощадження, які не гарантують тривалого утримання у випадку звільнення з роботи або її втрати. 19 % поляків зможуть прожити за рахунок відкладених коштів максимум місяць, ще 15 % ‒ протягом одного-двох місяців. Заощадження, яких вистачить на пів року, мають 30 % опитаних.

Нещодавно опубліковані результати опитування свідчать, що 36 % респондентів зараз активно шукають нову роботу. 44 % опитаних називають інфляцію основною причиною, яка змушує їх замислюватися про зміну роботодавця.

Знецінення грошей також впливає на переговори з нинішніми роботодавцями. 41 % респондентів зізналися, що через інфляцію клопоталися про підвищення зарплати протягом останнього року. Чоловіки (44 %) частіше вимагають підвищення заробітної плати, ніж жінки (38 %). Порівняно з попереднім роком схильність до зміни роботи однакова і в жінок (45 %), так і в чоловіків (43 %).

Джерело

COVID-19 Live