fbpx

Близько половини (48 відсотків) словаків вважають, що в Словаччині не варто поводитися чесно і кажуть, що не проти хабарів. Про це свідчать результати опитування, проведеного агентством “Фокус”, яке було проведено на замовлення фонду “Стоп корупції”.

Про це під час прес-конференції у вівторок повідомила Зузана Васічак Оченашова (Zuzana Vasičák Očenášová) з фонду “Стоп корупції”, пише TASR.

За словами Васічак Оченашової, 13 відсотків респондентів не вважають списування під час написання контрольних робіт проблемою, 30 відсотків – думають, що це невелика проблема. Списування є проблемою для 57 відсотків респондентів.

“Дрібні шахрайства згодом можуть призвести до корупційної поведінки. Якщо студент звикне списувати творчі та наукові роботи, тому що вважає це нормальним, є велика ймовірність, що згодом він вкраде і дипломну роботу”, — сказала Васічак Оченашова.

На думку лише 52 відсотків опитаних, у Словаччині варто поводитися чесно. Старші люди так думають частіше. За словами лише 53% респондентів, молоді люди не готові давати хабарі, намагаючись вступити до ВНЗ, а 47% не проти давати хабарі за вступ.

Опитування проводилося на вибірці з 1037 осіб віком від 15 років.

“Ми стали свідками того, що молоді люди спокійно відносяться до шахрайства. Щоб наступне покоління не схвалювало шахрайство та корупцію, нам потрібно активно працювати над цією проблемою”, – додала Васічак Оченашова.

Джерело

COVID-19 Live