fbpx

Результати опитування «Інфляція, війна в Україні та сімейні бюджети поляків» свідчать, що 24 % респондентів не можуть дозволити собі регулярно відкладати гроші. В основному через надто низькі доходи.

«Так звана фінансова подушка, тобто гроші, відкладені на випадок різноманітних непередбачуваних ситуацій, ‒ це те, про що завжди потрібно дбати, незалежно від обставин. Невизначена економічна ситуація та війна за східним кордоном ще більше нагадали про це полякам. Сьогодні так вважають 25 % опитаних, тоді як дев’ять місяців тому так думали лише 19 % респондентів. Але знати, що потрібно робити і дійсно це робити ‒ це дві абсолютно різні речі. Тож, чи роблять поляки заощадження? Якщо говорити про суму, що дорівнює тримісячній зарплаті, то за останні кілька місяців ситуація не змінилася. Про наявність таких заощаджень заявляє половина поляків. У той же час 24 % респондентів зізналися, що не можуть собі дозволити регулярно відкладати гроші», – коментують автори опитування.

Як зазначив голова Національного реєстру боржників BIG InfoMonitor Славомір Гжельчак, війна в Україні та зростання інфляції впливають на поляків набагато сильніше, ніж пандемія коронавірусу. «Після року пандемії 7 % поляків не вбачали необхідності накопичувати заощадження, а 19 % ‒ усвідомлювали, що заощадження важливі. У результаті зростання інфляції та вибуху війни частка людей, які не бачать необхідності заощаджувати, впала до 4 %, а кількість тих, хто добре усвідомлює таку необхідність, зросла до 25 %, особливо серед представників молодшого покоління. Особи, які вступають у доросле життя і вже зіткнулися з такими викликами, як пандемія, а тепер війна і дуже висока інфляція, безсумнівно, матимуть інший підхід до фінансів протягом усього свого життя», ‒ заявив Славомір Гжельчак.

Нинішня ситуація не вплинула на понад 30 % респондентів, які зізналися, що завжди намагаються заощаджувати, незалежно від обставин. «Однак не всі можуть дозволити собі відкладати гроші на регулярній основі. Це проблема кожного четвертого респондента, переважно жінок, осіб у віці 55‒64 роки та мешканців середніх міст із населенням від 20 до 100 тис. осіб», ‒ стверджують автори опитування.

Джерело

COVID-19 Live