fbpx

89% українців підтримують акції протестів з вимогою зниження комунальних тарифів. Лише 10% проти «тарифних» протестів, які відбулися у декількох областях України

Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного групою «Рейтинг».

При цьому, зазначається в дослідженні, 36% респондентів вважають, що у підвищенні цін на комунальні послуги винен уряд. 29% вважають, що за це відповідальна Верховна Рада. 24% покладають відповідальність на Президента України.

Крім того, 73% українців вважають, що країна рухається у неправильному напрямку, 17% – у правильному, 10% – не визначилися.  Третина опитаних українців – 30% – очікують, що 2021 рік буде кращим за попередній. Майже стільки ж вважають, що він буде гіршим – 31%, натомість 34% респондентів не чекають змін у новому році.

З початку січня очікування стали більш песимістичними. Зокрема, в перші дні січня тих, хто очікував, що рік буде кращим, було 52%. Відносно краще оцінюють ситуацію та мають добрі очікування молодь, виборці партій «Слуга народу» і «Голос».

Опитування проводилося серед населення України віком від 18 років і старше в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2 000 респондентів. Метод опитування: CATI (computer-assistedtelephoneinterviews – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера), на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,2%.

Як повідомлялося раніше, в січні українці  почали масово виходити на вулиці, перекривати траси і пікетувати державні органи через підвищення урядом цін на газ, електрику і воду.

Джерело

COVID-19 Live