fbpx

За результатами опитування 2020 року, 39,3% керівників підприємств вважають, що їхнє підприємство виграло від впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Це найвищий показник за весь час проведення дослідження з 2016 року. Про це повідомляє «Євроінтеграційний портал», посилаючись на Інститут економічних досліджень та політичних консультацій.

Лише 5,6% опитаних вказують, що їхнє підприємство значно або незначно програло.

Разом з тим, частка підприємств, які вважають, що їхнє підприємство виграє від Угоди про асоціацію (у тому числі зони вільної торгівлі з ЄС) впродовж найближчих п’яти років, зросла у 2020 році до 44,9% порівняно з 2018 роком (41,1%).

Про наявність перешкод при здійсненні експортної та імпортної діяльності повідомили найменше опитаних за всі хвилі щорічного дослідження. Причому в 2020 році, у порівнянні з 2018 роком, частка експортерів, які стикались з проблемами, скоротилась втричі – з 23,6% до 7,9%.

Основними перешкодами, на думку опитаних експортерів, є відсутність спрощених правил визначення походження товару та тривале очікування оформлення експорту на митниці. Для імпортерів головними перешкодами є непрозорість визначення митної вартості товарів, складність митного і податкового законодавства, високі ставки митних платежів.

Довідково:

Дослідження проводив Інститут економічних досліджень та політичних консультацій. У 2020 році польовий етап опитування проходив з 14 квітня до 9 червня. Було опитано 1045 підприємств-учасників зовнішньоекономічної діяльності. Польвоий етап опитування проведено дослідницькою агенцією Info Sapiens.

Джерело

COVID-19 Live