fbpx

Компанія Microsoft провела опитування серед 9 тисяч співробітників і керівників бізнесу в 15 країнах Європи, щоб дізнатися про їхній досвід віддаленої роботи та очікування на майбутнє.

Віддалена робота — це тимчасове рішення на час пандемії або «нова норма»? Компанія Microsoft вирішила запитати у керівників та співробітників великих підприємств у Європі про їхній досвід віддаленої роботи та прогнози на майбутнє.

«Як раніше» вже не буде 

Дослідження на замовлення Microsoft провели KRC Research, Boston Consulting Group і доктор Майкл Парко з Wharton School, вони опитали більше 9000 менеджерів і співробітників великих компаній у 15 країнах. Зміни усіх спіткали суттєві: якщо торік тільки 15% компаній мали гнучкий робочий графік, то зараз так працюють 76%.

Виявилося, що навіть після пандемії ані керівники, ані співробітники не бажають повертатися до колишніх способів ведення бізнесу. 

Продуктивність зростає, креативність падає

Небажання повертатися до попередніх форм організації роботи зовсім не означає, що віддалений формат виявився ідеальним.

Через відмову від роботи в офісі з 9 до 18 багато команд відчувають себе менш згуртованими. У результаті індивідуальна продуктивність працівників зростає, але спостерігається зниження рівня інновацій і креативності.

Найбільший виклик, з яким компанії стикаються при переході до гнучкого графіка роботи, пов’язаний не з технологіями, а з підтриманням згуртованості команди. Три основні проблеми співробітників при віддаленій роботі:

  • підтримка належних умов праці;
  • командний дух;
  • подолання віддаленості, що зростає.

Ще 39% керівників відзначають, що їм важко створити сильну і єдину культуру в команді, а 61% здається, що вони не навчилися ефективно делегувати та розширювати можливості віртуальних команд.

Для багатьох бізнесів їхня звичайна повсякденна реальність була заснована на традиційній офісній обстановці. Тому багатьом співробітникам складно швидко адаптуватися до нового способу віддаленої роботи. Це також стосується менеджерів і керівників, які стикаються з проблемою не тільки забезпечення виконання основних бізнес-цілей в умовах підвищеної невизначеності, а й забезпечення згуртованості й залученості своїх команд у важкі часи.

Сара Фішер, генеральний менеджер відділу кадрів в Microsoft EMEA.
 
 

Змінам бути

Ефективний ремоут вимагає змін. 95% керівників відзначили важливість зміни методів роботи своїх компаній, щоб зробити їх більш інноваційними та гнучкими.

  • 9 з 10 бізнес-лідерів (88%) очікують більш гнучкого графіка роботи в довгостроковій перспективі;
  • працівники хотіли б проводити приблизно одну третину (31%) робочого тижня за межами традиційного офісу;
  • керівники бізнесу бачать переваги як в продуктивності, так і в ефективності гнучкого робочого графіка: 82% менеджерів відзначають, що продуктивність їхньої компанії залишилася на тому ж рівні або навіть підвищилася в міру переходу людей на віддалену роботу, а 56% бачать переваги економії витрат при такій роботі.

За результатами дослідження у Microsoft розробили рекомендації для роботодавців, які прагнуть розкрити весь потенціал віддалених команд та команд зі змішаним робочим графіком. З більш детальною інформацією ви можете ознайомитись за посиланням у блозі Microsoft

Джерело

COVID-19 Live