fbpx

Україна давно розцінює свій кордон з Білоруссю як кордон з Росією

Нинішня ситуація в Білорусі може бути використана Росією, щоб перекинути свої війська до кордону з Україною. Це дозволяє договір між Мінськом і Москвою про Союзну державу, але тільки після запрошення білоруського президента. Про це написав у своїй колонці для сайту “Сьогодні” військовий експерт, заступник директора з міжнародних питань Центру дослідження армії, конверсії і роззброєння Михайло Самусь.

Він нагадав, що між Росією і Білоруссю діє договір про Союзну державу – вони можуть допомагати один одному в різних випадках. За словами експерта, формально Лукашенко може запросити своїх російських союзників, якщо буде оголошено воєнний або надзвичайний стан.

“Тоді Лукашенко скаже, що хоче активувати статтю Союзної держави і запросити своїх союзників підтримати його. В особливий період Білорусь стає частиною Союзної держави. З військової точки зору Збройні сили Білорусі – це частина ВС РФ. Ми це довели полякам, американцям, білоруси це заперечували, але зараз це знову підтверджується після видачі “вагнерівців” Росії. Як би вони не розповідали, що з їхнього боку не буде загрози, не буде російських баз… Все це вирішується за 5 хвилин”, – написав Михайло Самусь.

Він зазначив, що Україна давно розцінює свій кордон з Білоруссю як кордон з Росією.

“Єдине, що тут немає безпосередньо дислокованих військ, але це вирішується буквально за тиждень. Я зараз говорю про сухопутні війська. За кілька годин вирішується присутність десантників і авіації. Ракетні війська – пару діб. Для нас і для НАТО це загроза. Альянс знову повинен зараз збиратися і приймати відповідні рішення”, – пояснив експерт.

Водночас Самусь упевнений, що зараз Путіну точно не до широкомасштабної війни з НАТО, оскільки це схлопне його режим.

Як повідомляли новини “Сьогодні”, на днях в Росії помітили військову техніку, яка прямувала до кордону з Білоруссю.

У державній прикордонній службі України заявляли, що на білорусько-українському кордоні все спокійно і немає ніяких провокацій або нестандартних ситуацій. А ось міністр закордонних справ Дмитро Кулеба говорив, що, якщо Росія введе війська в Білорусь, ситуація для України зміниться.

Джерело

COVID-19 Live