fbpx

Президент Білорусі Олександр Георгійович Лукашенко, останній диктатор Європи, був визнаний Людиною року 2021 року за версією Проекту звітності про організовану злочинність і корупцію (OCCRP) на знак визнання всього, що він зробив для розвитку організованої злочинної діяльності та корупції в Білорусі.

Колегія з шести журналістів і науковців, які вивчають і висвітлюють корупцію, без проблем відібрала пострадянського автократа, незважаючи на рекордну кількість кандидатів у 1167 осіб. Це вперше за десятиліття вручення світової премії «Людина року», коли рішення було одностайним.

ФІНАЛІСТИ 2021 РОКУ «ЛЮДИНА РОКУ».

Переможець: Президент Білорусі Олександр Лукашенко

Фіналісти:

  • Колишній президент Афганістану Ашраф Гані
  • Президент Сирії Башар Асад
  • Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган
  • Колишній канцлер Австрії Себастьян Курц

“Це був знаменний рік для корупції, але Лукашенко виділявся з натовпу”, – сказав Дрю Салліван, співзасновник OCCRP, який був суддею в колегії.

За останній рік Лукашенко:

  • Направляє державні гроші низці олігархів, близьких до родини Лукашенків
  • Перехоплення пасажирського літака Ryanair з білоруським дисидентом і примусове його приземлення в Мінську, порушуючи міжнародні закони про авіацію
  • Створення прикордонної кризи з Європейським Союзом, заманюючи тисячі біженців до кордонів блоку
  • Розповсюдження дезінформації та підроблених ліків від Covid

Луїза Шеллі з Університету Джорджа Мейсона, інший суддя в колегії, сказала, що, граючи в політику з вразливими людьми, яких він заманив до Білорусі під фальшивими приводами, Лукашенко відкрив новий шлях у цинізмі та жорстокості.

Білоруський лідер, за словами Шеллі, «використовував кримінальні та корумповані мережі білоруської держави для сприяння масовій міграції, що призвело до відчаю, насильства та нескінченної жорстокості».

67-річний Лукашенко тримається за владу в Мінську з 1993 року, фальсифікуючи вибори, катуючи критиків, арештовуючи та б’ючи протестувальників, і все це за підтримки та схвалення Кремля. 

Він створює собі «Батька» білоруського народу. Кожного, хто кидає виклик цьому іміджу, чекає та ж доля, що й дисидента Романа Протасевича, який залишається за ґратами через сім місяців після того, як його витягли з цього літака Ryanair, або Сергія Тихановського, якого щойно засудили до 18 років за організацію антиурядових демонстрацій у 2020 році. .

Лукашенко користується необмеженою владою вдома і нехтує міжнародною ганьбою. 

Саме санкції ЄС проти його країни спричинили його помсту через біженців. Здається, його однаково не турбують страждання його власних громадян і відчайдушних мігрантів, у тому числі дітей, яким заборонено оселитися в Білорусі.

Друге місце у щорічній премії «Людина року» увійшли звільнений президент Афганістану Мохаммад Ашраф Гані Ахмадзай, сирійський диктатор Башар Хафез аль-Асад, президент Туреччини Ресіп Тайіп Ердоган і опальний канцлер Австрії Себастьян Курц.

«Гані, безперечно, також заслуговує на нагороду. Він був захоплюючим як своєю корупцією, так і своєю грубою некомпетентністю. Він покинув свій народ, залишивши його на біду та смерть, щоб він міг жити серед корумпованих колишніх державних чиновників у моральній вигрібній ямі, якою є ОАЕ », – сказав Салліван.

Асад ввів Сирію в руйнівну громадянську війну і вкрав сотні мільйонів доларів, тримаючись за владу. 

Ердоган керував корумпованим урядом, який відмивав китайські кошти на іранську нафту за допомогою державних банків. 

Курц був одним із лідерів австрійської політичної партії FPO, члени якої потрапили на відео, де обіцяли державні контракти в обмін на позитивне висвітлення новин людині, яка видавала себе за родича російського бізнесмена.

Джерело

COVID-19 Live