fbpx

Чим більше вчені дізнаються про коронавірус, тим більш загадковою здається ця інфекція

Група медиків із Медичної школи Ікана на горі Синай у Нью-Йорку і Онкологічного центру Слоан Кеттерінг провели дослідженн, яке показало, що люди з ослабленим імунітетом можуть розповсюджувати коронавірус до двох місяців. Стаття була опублікована у New England Journal of Medicine.

Дослідники протягом тривалого періоду спостерігали за 20 пацієнтами, які проходили лікування злоякісних пухлин і отримували препарати, що пригнічують імунітет і при цьому захворіли на COVID-19.

Усі пацієнти вижили. Протягом періоду дослідження у них регулярно брали зразки слизу і мазки з носа і горла.

РНК коронавірусу в слизі й мокроті пацієнтів вчені виявляли до 78-го дня з моменту появи симптомів COVID-19. Щоб дізнатися, чи живі ці віруси та чи можуть вони викликати хворобу, автори дослідження перевіряли, їхню здатність розмножуватися в лабораторних умовах.

У 11 із 20 пацієнтів щонайменше один раз виділили життєздайні часточки вірусу. А у 5 учасників досліду віруси були здатні розмножуватися протягом 51-61 дня після інфікування.

Результати цього дослідження вказують на те, що для людей із ослабленим імунітетом варто переглянути рекомендації щодо тривалості ізоляції.

Нагадаємо, нещодавно вчені виявили найнебезпечнішу групу хворих і вияснили одну з причин, чому у світі досі не вдалося приборкати пандемію коронавірусу.

Джерело

COVID-19 Live