fbpx

Британські дослідники з’ясували, що заходи з охорони природи дозволили запобігти зникненню 28-48 видів птахів і ссавців в період з 1993 по 2020 роки.

Про це автори дослідження написали в статті для журналу Conservation Letters.

В іншому випадку темпи вимирання в цих групах, за підрахунками опитаних вченими експертів з охорони тварин, були б у 2,9-4,2 раза вище, ніж в реальності. Хоча більшість з «врятованих» видів все ще потребують захисту.

Яка ситуація з вимиранням тварин?

З вини людини багато видів тварин і рослин опинилися під загрозою зникнення. Згідно з розрахунками вчених, сучасна швидкість вимирань в кілька разів перевищує природну, причому в списки загрозливих потрапляють навіть види, які ще недавно вважалися звичайними. Передбачається, що в майбутньому ситуація продовжить погіршуватися.

Фахівцям доводиться докладати чималих зусиль, щоб врятувати окремі рідкісні види від зникнення. Однак наскільки висока ефективність подібних проєктів, залишається не до кінця зрозумілим.

Розібратися в цьому питанні вирішила команда дослідників на чолі з Філіпом МакГоуен з Ньюкаслського університету. Вони зосередили увагу на двох найбільш вивчених групах тварин — птахів і ссавців.

Джерело

COVID-19 Live