fbpx

Американські дослідники із Корнелльського університету проаналізували близько 90 тисяч рецензованих праць стосовно кліматичних змін. У понад 99,9% матеріалів науковці зробили висновок, що першопричиною глобального потепління здебільшого є діяльність людей.

Як пише Phys.org, науковці переглянули 88125 досліджень на цю тему. Підсумковий документ оновив аналогічний документ від 2013 року, який показав, що 97% досліджень, опублікованих між 1991 і 2012 роками, підтримували ідею про те, що діяльність людини змінює клімат Землі. За новим дослідженням аналізувались матеріали, що були видані з 2012 року по листопад 2020 року.

“Ми практично впевнені, що консенсус зараз становить понад 99% і це майже закрито для будь-якої значущої публічної дискусії про реальність змін клімату, спричинених людьми”, — заявив співробітник Альянсу за науку у Корнелльському університеті й один з авторів моніторингу Марк Лінас.

За словами співавтора дослідження Бенджаміна Ховлтона, вкрай важливо визнати ключову роль викидів парникових газів, щоб у світі могли швидко генерувати нові рішення, позаяк “ми вже є свідками руйнівного впливу катастроф, пов’язаних з кліматом, зокрема на бізнес, людей та економіку”.

Зазначається, що попри такі результати, опитування громадської думки, а також думки окремих політиків та представників громадськості вказують на хибні переконання щодо цієї проблеми. Зокрема вони стверджують, що серед вчених досі існують дискусії щодо справжньої причини змін клімату.

Додається, що в аналізі наукових праць його автори розпочали вивчення 3 тисяч випадкових досліджень із 88 125 англомовних робіт щодо змін клімату. Вони виявили, що лише чотири з 3 тисяч статей скептично ставляться до ідеї того, що зміни клімату були спричинені діяльністю людей. Крім того, дослідники створили алгоритм, за яким вони шукали ключові слова серед “скептичних” праць. Загалом було виявлено 28 таких статей, які були опубліковані в маловідомих журналах.

“Якщо 97% результатів дослідження 2013 року все ще залишали певні сумніви щодо наукового консенсусу щодо кліматичного впливу людей, то нинішні результати йдуть ще далі, щоб усунути будь-яку невизначеність… Це мало б стати останнім словом”, – зауважив один з авторів моніторингу Марк Лінас.

Джерело

COVID-19 Live