fbpx

Заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко наголосив, що симптоми ГРВІ є підставою для тестування на COVID-19.

Віктор Ляшко зазначив, що при наявній потужності лабораторної бази робити 50 тисяч досліджень на добу, останнім часом почали фіксувати зменшення кількості зразків до лабораторій.

«Хотів би наголосити, що Україна сьогодні у червоному рівні поширенні коронавірусної хвороби. Тому люди, які мають симптоми ГРВІ, а це – раптовий початок захворювання, лихоманка понад 38 °C, утруднене дихання, тривалий кашель, головний біль, біль в м’язах, втрата апетиту, нюху, смаку – це все підстави для того, щоб звернутися до свого сімейного лікаря та здати зразки на дослідження», – зазначив він.

Віктор Ляшко уточнив, що у разі відмови в проведенні тестування, слід звертатися на гарячу лінію: 0 800 60 20 19 для фіксації та подальшого реагування на такі випадки.

«Вчасне виявлення хворого та ізоляція хворого з коронавірусною хворобою – це запорука успішного подолання епідемії COVID-19», – додав санітарний лікар.

Нагадаємо,  станом на ранок вівторка, 24 листопада, в Україні лабораторно підтвердили 647 976 випадків коронавірусу.

Джерело

COVID-19 Live