fbpx

Віддаєте перевагу своїй чорній каві? Якщо це ви, то вітаємо вас – ви є щасливим генетичним володарем риси, яка може запропонувати вам поштовх до міцного здоров’я, за словами дослідника кофеїну Мерилін Корнеліс, доцента превентивної медицини Північно-західного університету Фейнберга.

«Це гаряча тема».Чому гаряче? Оскільки дослідження показали, що помірні кількості чорної кави – від 3 до 5 чашок на день – знижують ризик деяких захворювань, включаючи хворобу Паркінсона, серцево-судинні захворювання, діабет 2 типу та кілька типів раку.

Але ці переваги, ймовірно, будуть більш вираженими, якщо в каві не буде молока, цукру та інших жирних ароматизаторів, які ми схильні додавати.

«Ми знаємо, що є все більше доказів, які свідчать про сприятливий вплив споживання кави на здоров’я. Але читаючи між рядків, будь-хто, хто радить комусь вживати каву, зазвичай радить їм вживати чорну каву через різницю між вживанням чорної кави та кавою з молоком та цукру”, – сказав Корнеліс.

«Чиста кава від природи не містить калорій. Кава з молоком може додати, можливо, сотні калорій у вашу каву, а користь для здоров’я може бути зовсім іншою», – додала вона.

Ген для кави

У попередніх дослідженнях Корнеліс та її команда виявили, що генетичний варіант може сприяти тому, чому деякі люди випивають багато чашок кави в день, а інші — ні.

«Люди з геном засвоюють кофеїн швидше, тому стимулюючі ефекти зникають швидше, і їм потрібно пити більше кави», – сказала вона.”Це може пояснити, чому деякі люди, здається, добре споживають набагато більше кави, ніж хтось інший, без наслідків”, – додала вона.

У новому дослідженні, опублікованому в Nature Scientific Reports , Корнеліс проаналізувала більш точні типи любителів кави, відокремивши любителів чорної кави від любителів вершків і цукру (або більше).

«Ми виявили, що любителі кави з генетичним варіантом, який відображає прискорений метаболізм кофеїну, вважають за краще пити гірку чорну каву», – сказала Корнеліс. «Ми також знайшли той самий генетичний варіант у людей, які віддають перевагу простому чаю підсолодженому та гіркому темному шоколаду над більш ніжним молочним».

Гірка їжа і цей розумовий підйом

Але тут є поворот. Корнеліс та її команда не думають, що ця перевага пов’язана зі смаком звичайної чорної кави чи чаю. Натомість, за її словами, люди з цим геном віддають перевагу чорній каві та чаю, оскільки вони асоціюють гіркий смак із підвищенням розумової активності, якого вони жадають від кофеїну.

«Наше пояснення полягає в тому, що ці люди ототожнюють природну гіркоту кофеїну з психостимулюючим ефектом», — сказала Корнеліс. «Вони вчаться пов’язувати гіркоту з кофеїном і тим, що вони відчувають. Ми бачимо вивчений ефект». Те ж саме стосується переваги темного шоколаду над молочним, додала вона.«Коли вони думають про кофеїн, вони думають про гіркий смак, тому вони також насолоджуються темним шоколадом», – сказав Корнеліс. «Можливо, ці люди просто дуже чутливі до впливу кофеїну, і вони також мають таку засвоєну поведінку з іншими гіркими продуктами».

Темний шоколад містить трохи кофеїну, але набагато більше в ньому сполуки, яка називається теобромін, відомий стимулятор нервової системи, пов’язаний з кофеїном. 

Джерело

COVID-19 Live