fbpx

Антитіла, викликані двома китайськими вакцинами проти COVID-19, менш ефективні проти варіанту Дельта в порівнянні з іншими штамами, але вакцини як і раніше забезпечують захист, повідомив державним ЗМІ Фен Цзіцзянь, китайський дослідник по боротьбі з хворобами.

Дельта-варіант нового коронавируса, вперше виявлений в Індії, стає домінуючим у всьому світі варіантом захворювання з його підвищеною переданням, попередив минулого тижня головний вчений Всесвітньої організації охорони здоров’я.

В інтерв’ю, яке передало Центральне телебачення Китаю пізно ввечері в четвер, Фен Цзіцзянь, дослідник і колишній заступник директора Китайського центру з контролю і профілактиці захворювань, не надав подальших подробиць.

Не називаючи дві вакцини, Фен сказав, що вони потрапили в категорію інактивованих вакцин, які містять «убитий» коронавірус, який не може реплицироваться в клітинах людини.

П’ять з семи вітчизняних вакцин, які використовуються в китайській схемою масової вакцинації, є інактивованими вакцинами. До них відносяться знімки Sinovac Biotech (SVA.O) і Sinopharm, використовувані в таких країнах, як Бразилія, Бахрейн і Чилі.

За словами офіційних осіб, варіант Delta викликав інфекції в трьох містах на півдні провінції Гуандун, де в період з 21 травня по 21 червня було зареєстровано в цілому 170 підтверджених на місцевому рівні пацієнтів.

Залишається неясним, скільки з них заразилися варіантом «Дельта».

Близько 85% випадків зараження в провінції Гуандун під час останнього спалаху було виявлено в столиці провінції Гуанчжоу.

«Під час спалаху в Гуандуні … жодна з щеплених інфекцій не перейшла в важкі випадки, і жоден з важких випадків не була вакцинована», – сказав Фен.

Джерело

COVID-19 Live