fbpx

Попри те, що китайські вчені проводять дослідження, публікація матеріалів жорстко контролюється.

Уряд Китаю засекречує інформацію про походження коронавірусу. Китайська влада фактично блокує доступ представників ЗМІ до будь-яких даних щодо цієї теми, повідомляє Associated Press.

Зазначається, що китайські вчені отримують гранти на вивчення походження коронавірусу і активно проводять дослідження. Однак публікація матеріалів досліджень жорстко контролюється. Спеціальна комісія моніторить вихід наукових публікацій на цю тему.

Видання повідомляє, що влада Китаю також обмежила доступ до місця, де можуть перебувати інфіковані кажани – носії варіанту коронавірусу, спорідненого з COVID-19.

Китайські військові стежили за представниками Associated Press, заблокувавши їм доступ до цього місця. Однак, цей район представляє серйозний науковий інтерес, адже може стати ключем до розгадки походження коронавірусу, який спричинив пандемію.  

Нагадаємо, сьогодні в країнах Європейського Союзу розпочинається масова вакцинація від COVID-19. Аналогічні кампанії цього місяця також стартували у Великій Британії, Канаді, США, Росії та інших країнах. Однак у ВООЗ попереджали, що сама лише вакцинація не зможе зупинити пандемію – у боротьбі з коронавірусом потрібне «підкріплення».

Вперше спалах коронавірусу у китайському місті Ухань був зафіксований 12 грудня. Вчені повідомили, що джерело захворювання знаходився на місцевому ринку морепродуктів. Першими про випадки захворювання за межами Китаю заявили влади Японії, Таїланду та Південної Кореї.

30 січня Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через коронавірус, а вже 11 березня – пандемію.

Джерело

COVID-19 Live