fbpx

Влада Китаю відмовилися надавати експертам Всесвітньої організації охорони здоровʼя (ВООЗ), які працювали в Ухані, первинну інформацію про ранні випадки зараження коронавірусом SARS-CoV-2, який викликає захворювання COVID-19

Про це йдеться в матеріалі The Wall Street Journal, передає “ДС” з посиланням на УП.

За словами членів команди ВООЗ, китайська влада і вчені надали власні дослідження, при цьому китайська сторона запевняла, що не зафіксувала випадків COVID-19 в місяці, які передували його спалаху в Ухані. Однак ВООЗ не дозволили ознайомитися з даними, які лежали в основі цих досліджень, і які дали б їм можливість проаналізувати, наскільки рано і наскільки інтенсивно вірус почав поширюватися в Китаї.

“Вони надали нам пару прикладів, але це не те ж саме, що і обробити всі випадки, а це потрібно для стандартного епідеміологічного дослідження”, — заявив мікробіолог ВООЗ Домінік Дуайер.

Відзначається, що Національна комісія охорони здоровʼя Китаю і міністерство закордонних справ не відповіли на прохання видання прокоментувати цю інформацію.

Раніше The Wall Street Journal також повідомляла, що попередні результати досліджень експертів ВООЗ показали: коронавірус міг зʼявитися на два місяці раніше, ніж це було офіційно підтверджено.

Як повідомляла “ДС”, вчені ВООЗ, які вивчають в китайському місті Ухань походження SARS-CoV-2, не виключають витоку коронавируса з лабораторії. Раніше експерти організації знайшли “важливі докази” щодо COVID-19 на ринку в Ухані. Крім того вони заявили про неможливість встановити те, як коронавірус потрапив на ринок в Ухані.

Джерело

COVID-19 Live