fbpx

Серед потенційних покупців машин у всьому світі 52% хочуть купити електромобіль. Такого висновку дійшла міжнародна компанія EY (Ernst & Young) за підсумками відповідного опитування.

Дослідження, яке отримало назву EY Mobility Consumer Index, було організовано у 18 країнах, брали участь в ньому 13 000 осіб. Найбільш рішуче налаштованими на покупку електромобіля є покупці автомобілів в Італії (73%), Китаї (69%) та Південній Кореї (63%). Найменше – споживачі з Австралії (38%) та США (29%).

У EY відзначають, що кількість клієнтів, які бажають купити електромобіль, у всьому світі досягла переломного моменту. Вперше показник подалав позначку у 50% – всього за два роки зростання склало цілих 22 відсоткові пункти.

На думку керівника підрозділу EY Global Advanced Manufacturing & Mobility Ренді Міллієра, головним двигуном такого стрибка є екологічні проблеми – як основна мотивація до придбання електромобіля респонденти називають турботу про довкілля (38%). На другому місці – з показником у 34% – перебуває занепокоєння збільшенням штрафів за автомобілі з двигуном внутрішнього згоряння. Також відіграє роль у цьому зростання світових цін на пальне.

Опитування також показало, що 80% споживачів готові переплатити за електромобіль, водночас для 35% з них не є проблемою переплата у розмірі 20% і більше.

Нарешті, дослідження встановило, що ті, хто вже має електромобілі, менше виявляють «занепокоєння щодо запасу ходу» (як далеко машина може проїхати на одному зарядя) і стурбованість щодо (проблем) зарядної інфраструктури – порівняно з тими, хто не володіє ще машиною на батарейній тязі. Головною ж мотивацією для власників «зелених» машин купити електромобіль знову є те, що у таких машин істотно виріс пробіг між зарядками; водночас серед власників електромобілів кількість стурбованих зарядками становить лише 27%, а серед власників машин із ДВЗ – 36%.

Джерело

COVID-19 Live