fbpx

Купівельна спроможність в Україні за 30 років незалежності скоротилася на 30%, попри зростання середньої зарплати, і залишається невисокою у порівнянні з іншими пострадянськими країнами

Про це повідомив директор економічних програм Українського інституту майбутнього Анатолій Амелін в ході презентації дослідження “30 років незалежності України: економічні підсумки”.

“Купівельна спроможність – це дуже важливий показник, який, в тому числі визначає розмір споживчого ринку. Відсутність дієвих економічних реформ призвела до того, що купівельна спроможність в Україні залишається невисокою у порівнянні з колишніми країнами СРСР. За період з 1990 по 2021 рік середньомісячна зарплата в Україні зросла зі 118 дол. до 500 дол. Але купівельна спроможність впала на 30%”, – сказав експерт.

Зазначається, що критерієм купівельної спроможності є не сума, яку людина отримує, а скільки на суму зарплати людина може купити.

“Таким критерієм ми взяли м’ясо. Для порівняння, з сьогоднішньою середньою зарплатою в Росії можна купити 106 кг м’яса, в Білорусі – 90 кг, в Казахстані – 96 кг, Естонії – 155 кг, Литві – 221 кг, в Україні – 86 кг”, – повідомив експерт.

Також він розповів, що за 30 років населення країни скоротилося на 27% – з 52 до 37 млн. Середня тривалість життя в Україні становить 71 рік.

Згідно з даними дослідження, за індексом щастя Україна посідає 110 місце, тоді як Чехія – 18 місце, Польща – 44, Латвія – 51. Причиною такого становища, за словами експерта, є низький рівень доходів населення, низька тривалість здорового життя, слабкий стан здоров’я.

Джерело

COVID-19 Live