fbpx

Після жорстокої атаки на українську демократію з боку РФ, починаючи з 24 лютого 2022 року, відбувся величезний сплеск онлайн-пожертв, які надсилаються на українські програми збору коштів з усього світу. Обсяг пожертвувань у криптовалютах є помітним, імовірно, найбільші крипто-пожертвування відбуваються за всю історію, а технічна підготовленість українського уряду та його команд підтримки дозволила майже одразу створити офіційні портали крипто-пожертв для різних валют.

Аналітики Crystal стежать за програмами пожертвування криптовалют, які були запущені на підтримку України – як урядом, так і іншими структурами – відзначаючи, що станом на 12 травня 2022 року було зібрано понад $125 млн.

У порівнянні з традиційними фінансовими пожертвуваннями – де, наприклад, понад $6 млрд грн. було перераховано на спеціальний рахунок Збройних сил України до 2 березня 2022 року, ми бачимо, що традфі-фандрайзинг ще далеко не шлях до збору коштів криптовалютою. Проте приємно бачити, що крипто-спільнота об’єднується на допомогу Україні. Це підтверджує причину того, що багато з нас віддані місії децентралізованих фінансів. 

Хоча цей тип збору коштів, як правило, має добрі наміри багатьма причетними, великі онлайн-пожертви часто – якщо не завжди – супроводжуються поганою діяльністю, коли ми можемо відверто бачити, як шахраї та незаконні організації публікують підроблені адреси для пожертв, а потім, кошти зникають. Ця діяльність ідентифікується та відмічається на платформі Crystal. У цьому звіті ви можете побачити динаміку різноманітних перевірених програм пожертвування криптовалют, які ми вже відзначали, а в кінці цього звіту ви побачите, як ви можете допомогти звітувати про потенційно ризиковану активність пожертвування криптовалют за допомогою нашого (безкоштовного) Crystal Block Explorer. 

Пожертвування за видами  

Згідно з нашими даними від 12 травня, незначна більшість крипто-пожертв, зроблених на даний момент (52%), була спрямована на підтримку української армії, а трохи менша кількість пожертв (48%) – на гуманітарні програми на підтримку цієї справи. . До 10 березня 2022 року цей коефіцієнт змінився з 63% для військових організацій і 37% пожертвування на гуманітарну допомогу.

Пожертвування за валютою

У рамках програм крипто-пожертв, які ми переглянули, ми також змогли проаналізувати пожертвування за валютою, і ми бачимо, що станом на 12 травня 2022 року більше половини пожертв, зроблених на даний момент, були в ETH (ефір), ще одна велика частина була пожертвована в BTC (біткойн), USDT (Tether) і BUSD (Binance USD).

Джерело

COVID-19 Live