fbpx

Серед затребуваних напрямів у сфері технологій – С/С++, C/Embedded та Linux Kernel, QA

Кожний шостий спеціаліст на українському ІТ-ринку має менше ніж два роки досвіду роботи. Серед найбільш затребуваних напрямів для початку кар’єри – С/С++, C/Embedded та Linux Kernel, а також QA.

Про це йдеться у дослідженні ринку початківців в ІТ, проведеному компанією GlobalLogic.

Найбільше на ІТ-ринку спеціалістів із досвідом більше ніж п’ять років. Так, 70% технічних вакансій передбачають рівень middle (від двох років досвіду) та senior (від п’яти років досвіду). Останні три роки попит на фахівців із комерційним досвідом до двох років сталий – на рівні 15-17%.

Зазначається, що компаніям цікаво залучати спеціалістів без досвіду, щоб ростити їх самостійно. За даними внутрішнього дослідження GlobalLogic, 14% інженерів, які стали частиною компанії за останні пів року, в ІТ не більше двох років. 25% новачків не мають комерційного досвіду. Загалом у 2020 році до ІТ-проєктів компанії долучилися 4 500 фахівців-початківців. Водночас більш ніж половина з них виконують задачі віддалено.

Згідно з опитуваннями компанії, 80% молодих ІТ-фахівців потребують більше практики та менторства. Щоб працювати з реальними проєктами, а не лише закріплювати теоретичну базу, вони проходять навчальні тренінги від ІТ-компаній.

Раніше повідомлялося, що високі чоловіки й стрункі жінки отримують вищі зарплати. Це може вказувати на певну упередженість щодо зовнішності з боку роботодавців.

Джерело

COVID-19 Live