fbpx

Заощаджувати та відкладати гроші на майбутнє – справа дійсно не легка. Тим більше в час інфляції, коли ціни практично на всі товари дорожчають, ціни послуг теж йдуть до гори, а дозволити собі можна все менше. Як повідомляє польське видання Business Insider, кожен четвертий поляк не має заощаджень, аби прожити більше, ніж місяць, а 8% жителів Польщі не протягнуть навіть тиждень без роботи. Пандемія та інфляція показала, що втрата праці – це можлива перспектива, тож варто подбати про фінансову подушку. Як її накопичити?

Заощадження. Поляки мають з цим проблеми

Як інформує польське видання Business Insider, посилаючись на дані звіту ОЕСР, майже кожен четвертий житель Польщі не впорався би з втратою роботи і міг би протриматися не більше місяця. З іншого боку – понад 13% респондентів розповіли, що могли би протриматися без заробітнку близько півроку, їм би вистачило зроблених раніше заощаджень.

Опитування показує, що менше 8% респондентів не могли би прожити навіть тиждень без роботи, бо не мають відповідних заощаджень. Близько 15,2% можуть прожити на збереженнях тиждень, але точно не місяць. Загалом, як пише видання, близько 23% поляків не будуть в стані прожити навіть місяць за рахунок заощаджень.

Як заощаджують поляки?

Експерти ОЕСР запитали тих жителів Польщі, які все-таки відкладають гроші, як саме вони роблять свої заощадження. Більшість з них розповідає, що відкладає фінанси просто через банк, 67% респондентів вплачують гроші до банку та зберігають гроші на рахунку. Але все ж таки готівка не перестає бути популярною формою збереження грошей. Відтак 40% поляків каже, що зберігає гроші вдома. Як пише Business Insider, інші форми заощадження не надто активно користуються популярністю в поляків.

З яких сум починати заощаджувати?

Як пише видання Money.pl, опулярне правило 50/30/20 говорить, що ми повинні заощадити близько 20% мілячного доходу. Основна частина заробітної плати, тобто 50 відсотків, повинна покривати регулярні витрати, такі як оренда, харчування або фінансові зобов’язання. 30 відсотків має бути сумою для випадкових витрат і розваг, відпочинку. Сума, з якої варто починати заощаджувати, залежить від індивідуальної ситуації даної людини та її фінансових можливостей. В ідеальному житті кожен міг би заощадити 20% зарплати, але це можна підлаштувати до ваших можливостей.

Видання нагадує: багато заробляти і багато витрачати – не важко. Найбільше досягнення — відкладати великі суми при відносно невеликих доходах. Можна заробляти чималі суми, але швидко їх витрачати – потреби та бажання, погодьтеся, знайдуться завжди.

Як почати заощаджувати?

З порад експертів виділимо декілька основних правил, які можуть допомогти в тому, аби навчитися відкладати гроші.

  • По-перше, вам потрібно скласти план дій і дотримуватися всіх його кроків.
  • Треба окреслити вашу ціль, на що саме ви відкладаєте.
  • Ви також можете вибрати кілька цілей і розподілити відповідно скориговану суму для кожної з них
  • Щоб бути систематичним і не забувати відкладати частину зарплати, ви можете перерахувати частину коштів, наприклад, на накопичувальний рахунок відразу після отримання переказу.
  • Бажано скласти звіт про всі свої щомісячні витрати та доходи.

#Поляки #заощадження #дослідження

Джерело

COVID-19 Live