fbpx

У мешканців півдня та сходу України, які, попри заборону, активно користуються соцмережею «ВКонтакте» (ВК), переважають відверто проросійські акаунти.

Про це йдеться у дослідженні “Стійка Україна – крихка мозаїка? Суспільство, медіа, безпека і перспективи”, яке було презентоване у Миколаєві 8 вересня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Серед користувачів півдня та сходу України, які активно розповсюджують ідеологічний контент в соцмережі ВК, переважають відкрито проросійські акаунти. Вони пропагують ідеї так званої Новоросії і поширюють контент з антиукраїнських груп і спільнот. Для аналізу цієї соцмережі було відібрано 180113 публічних профілів, в кожному з яких був хоча б один авторський пост», – йдеться у дослідженні.

Зокрема, зазначається, що з 30 найбільш ідеологічно активних користувачів третина є відкритими прихильниками сепаратистської ідеології.

Також у переліку найбільш популярних лідерів думок ВК переважають відкрито проросійські користувачі. На їх сторінках можна знайти фото з відповідною символікою (георгіївська стрічка, герб СРСР тощо).

Дослідники наголошують, що активно користуються цією соцмережею жителі Миколаєва, Маріуполя, Херсона, Мелітополя і Бердянська.

Там також наголошується, що чим далі від тимчасово окупованих територій, тим рідше респонденти згадують війну в якості основної загрози своїй фізичній безпеці.

Показовим є й те, що лише незначна кількість найбільш активних громадян в разі воєнної загрози готова особисто захищати Україну. А переважна більшість місцевих жителів стверджує, що покине свої будинки і поїде до безпечніших регіонів України у випадку наближення війни.

Попри це, 78% мешканців Півдня та Сходу вважають себе патріотами. Це на 5 відсотків менше у порівнянні із загальним показником по Україні (83%), зазначається у досліджені.

Водночас, 70% на Півдні і 55% на Сході ностальгують за радянськими часами. Щоправда, з «радянською людиною» себе більшою мірою асоціюють мешканці старшого віку, громадяни з низьким рівнем освіти і економічно незабезпечені.

При цьому близько 80% мешканців цих регіонів використовують російську мову в щоденному спілкуванні, трохи більше 30% вважають обидві мови рідними. Більше 60% підтримують ідею однакового за часом вивчення української та російської мов у школах. І це при тому, що в цілому по країні цей показник становить близько 30%.

Автори цього дослідження, яке тривало протягом двох років, сподіваються, що воно допоможе мешканцям цих регіонів отримати здатність протистояти кризам різного характеру.

Дослідження проведене Міжнародним центром оборони та безпеки (ICDS) за підтримки Міністерства закордонних справ Естонії.

Джерело

COVID-19 Live