fbpx

Все неімунні, які не хворіли, або люди, котрі давно перехворіли (понад шість місяців) без антитіл повинні бути вакциновані.

Опубліковані два наукових дослідження, що встановлюють причинно-наслідковий зв’язок між вакциною AstraZeneca COVID-19 і важкими тромботическими ускладненнями.

Відома київська інфекціоністка, докторка медичних наук, професорка, заслужена лікарка України Ольга Голубовська пояснила, кому не варто вакцинуватися AstraZeneca.

Про це вона написала у Facebook

“Обидві статті приходять до одного і того ж висновку – ці незвичайні важкі явища, що супроводжуються тромбоцитопенією, викликані помилковими антитілами, спрямованими проти фактора 4 (антігепаріновий) тромбоцитів (PF4), який викликає їх масивну агрегацію, тромбоз і призводить до зниження кількості тромбоцитів в інших місцях , що призводить у свою чергу до до кровотечі. Отже, у пацієнтів може бути як важкий тромбоз, так і сильна кровотеча. Тромбоцитарний фактор 4 розташований на поверхні тромбоцитів, і, зв’язуючись з гепарином, призводить до утворення антитіл, що викликають їх активацію, агрегацію і руйнування”, – пише лікарка.

Голубовська зазначила, що синдром дуже схожий на добре відому гепарин-індуковану тромбоцитопенію (ДІП), яка діагностується і лікується аналогічно станому, що розвивається після вакцинації, – введенням внутрішньовенних імуноглобулінів (ВВІГ) і антикоагулянтів. Синдром, пов’язаний з вакциною, отримав назву індукованої вакциною імунної тромботичної тромбоцитопенії (VITT).

За словами лікарки, різні країни дали різні рекомендації щодо використання вакцини після того, як почали з’являтися повідомлення про цю важку реакції. Норвегія і Данія повністю призупинили використання вакцини, а багато інших європейських країн обмежили її використання особами старше 55 або 65 років, оскільки у літніх людей було менше випадків цього ускладнення. Нині Великобританія рекомендує використовувати альтернативну вакцину людям молодше 30 років.

“Ведуться дискусії про те, що помилкове антитіло виробляється на S-білок вірусу, оскільки частина його структури нагадує молекулу PF4. Поки дані свідчать про те, що це антитіло, яке реагує не перехресно. І це “фантастична новина для програми вакцинації, оскільки означає, що постраждали не всі вакцини”, – зазначає вона.

Крім того, як додає Голубовська, сьогодні FDA і CDC рекомендували призупинити використання вакцини Johnson & Johnson COVID-19 після повідомлень про тромбах у пацієнтів, які отримали щеплення (6,8 млн доз і шість зареєстрованих випадків тромбозу).

Що робити?
Перш за все, за словами лікарки, треба розуміти, що, ймовірно, у цих же людей, у яких розвивається подібний стан, є підвищений ризик важкого перебігу COVID-19. З тими самими  ускладненнями, але з більшою ймовірністю.

“Від вакцинації людей молодше 30 років необхідно утриматися. Також розробити рекомендації для населення, на що звертати увагу, якщо виникне зміна самопочуття після вакцинації, особливо болю в кінцівках, животі, головний біль, запаморочення тощо”,- зазначила вона.

Як і раніше Голубовська переконана, що, тим більше в таких умовах, вакцинувати імунних осіб недоцільно. Щоб уникнути непотрібних, нічим невиправданих ризиків.

“Все неімунні, які не хворіли, або люди, котрі давно перехворіли (понад шість місяців) без антитіл повинні бути вакциновані”, – підсумувала Голубовська.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я України оприлюднило склад вакцин проти коронавірусу.

Джерело

COVID-19 Live