fbpx

Серед лондонських компаній прибутковішими виявились ті, де понад третину керівних посад обіймають жінки. Про це йдеться у новому дослідженні.

З-поміж зареєстрованих на біржі компаній ті, де принаймні третина керівництва – жінки, мають прибуток у 10 разів вищий за інші.

Водночас, згідно з даними організації Pipeline, яка займається гендерною рівністю у бізнесі, зі 350 провідних компаній за рейтингом Британської фондової біржі FTSE лише 14-ма керують жінки.

15% з цих компаній взагалі не мають жінок на керівних посадах.

Співзасновниця організації Лорна Фіцсімонс заявила, що чим більше жінок залучені до ухвалення рішень, тим краще фірми розуміють своїх клієнтів.

За її словами, доповідь Pipeline під назвою Women Count 2020 “показує разючу різницю коефіцієнті прибутковості компаній, які мають різноманітних гендерний склад лідерів порівняно з тими, які його не мають”.

The Pipeline каже, що лондонські компанії, які не мають жінок у своїх виконавчих комітетах, мають коефіцієнт прибутковості 1,5%, тоді як компанії, що мають понад третину жінок у керівництві, досягають 15,2%.

У доповіді також відзначають, що у 100 найбільших лондонських компаніях жінок-керівниць стільки ж, скільки начальників з іменем Пітер – шість.

Що стосується фінансових директорів цих фірм, то жінок серед них менше 20%, а серед інвестиційних менеджерів 96% чоловіків.

Сектори з найменшою кількістю жінок на керівних посадах – це будівництво та роздрібна торгівля.

“Якщо дивитися на роздрібну торгівлю, робочі місця початкового рівня – це зазвичай 80% жінок, – каже пані Фіцсімонс. – Але вони не досягають керівного рівня”.

Колишня прем’єр-міністерка Тереза ​​Мей, яка брала участь у підготовці доповіді, заявила, що неможливо адекватно пояснити таку низьку репрезентацію жінок у керівництві британського бізнесу.

“Кожен генеральний директор чоловічої статі, який під час засідань ради директорів бачить 9 з 10 чоловічих облич, має запитати себе, що він робить, щоб зробити свій бізнес таким, до якого зможе потрапити його дочка чи онука”, – написала вона.

Ванда Мюррей очолює одну з компаній, що входить до рейтингу FTSE-250
Ванда Мюррей очолює одну з компаній, що входить до рейтингу FTSE-250

Ванда Мюррей, офіцерка Ордену Британської імперії, є головою правління компанії Marshalls PLC, будівельній фірмі, що входить до рейтингу FTSE-250.

Вона вітає кроки, спрямовані на те, щоб 30% керівних посад обіймали жінки, але водночас зазначає, що жінок бракує саме на виконавчих ролях та в ухваленні рішень.

“Там є талановиті жінки. Ніхто не може з цим сперечатися”, – каже вона.

Групи лідерів, де є люди різного походження, гендеру та етнічної приналежності показують кращі результати, оскільки вони ставлять більше викликів, проводять більше обговорень та дискусій, що в результаті призводить до ухвалення кращих рішень, вважає пані Мюррей.

Вона каже, що у Marshalls PLC є лише одна HR-директорка, але решта керівників – чоловіки.

“У нас є плани. У нас є програми навчання та розвитку, завдяки яким молодші жінки зможуть увійти до менеджменту”, – відзначає вона.

Джерело

COVID-19 Live