fbpx

Великий український бізнес виявив високу гуманітарну активність в умовах війни з Росією: компанії нарощують допомогу державі, ЗСУ та мирним жителям, гнучко реагуючи на потреби, що змінюються. Про це йдеться у новому дослідженні, опублікованому 13 травня на сайті GMK Center.
“Сукупно підприємства гірничо-металургійного комплексу виділили для цього вже понад $87 млн. При цьому багато підприємств паралельно запускають виробництво”, – вказують у дослідженні.

Компанія “Метінвест” Ріната Ахметова та Вадима Новинського виділила на ініціативи, пов’язані з допомогою державі та людям, уже понад 1,2 млрд грн. Компанія закуповує продукти в Україні та Європі, з яких формують гуманітарні продуктові набори, а також виділила понад 30 млн грн на закупівлю медикаментів для українських лікарень. Також компанія надала сталь для виготовлення 100 тис. бронежилетів, передала ЗСУ понад 8 тис. касок, 1100 тепловізорів, понад 25 тис. турнікетів та аптечок для армії і тероборони, а також 20 дронів і понад 110 одиниць автотехніки. Окрім того, зі сталі “Метінвесту” створили приблизно 60 тис. протитанкових їжаків, а також понад 20 тис. шипованих ланцюгів.

Компанія “Інтерпайп”, а також гуманітарні фонди Віктора та Олени Пінчук вклали у гуманітарні проєкти понад $25 млн. Компанія виготовляє протитанкові їжаки та “буржуйки”, налагодила виготовлення пластин для бронежилетів. Також фонди та компанія постачають продукти та засоби гігієни, медикаменти та медобладнання: для Міноборони та МОЗ передали понад 50,5 тис. аптечок для військових. Додатково придбали сім броньованих “швидких”.

Ferrexpo на початку березня створила Гуманітарний фонд, фінансування якого зараз становить $12,5 млн. Компанія закуповує харчові продукти, медикаменти та медобладнання, купує машини швидкої допомоги для лікарень. Також компанія надала 1 млн грн допомоги для забезпечення Миколаєва питною водою і свою нерухомість для розміщення приблизно 2 тис. біженців.

Компанія “АрселорМіттал Кривий Ріг” перерахувала $1 млн до Фонду допомоги у Нацбанку, а також спрямувала $6 млн на благодійні проєкти. Окрім того, компанія зобов’язалася передати $2 млн на підтримку гуманітарної діяльності уряду та на закупівлю медикаментів для жителів Кривого Рогу.

Завод DCH Steel передавав для потреб оборони металопрокат і брухт: лише у квітні ДМЗ передав для оборони міста матеріалів на понад 2 млн грн. Автотранспортний цех передав ЗСУ вантажні та вантажопасажирські автомобілі, теробороні – десятки шин для зміцнення блокпостів.

Компанія “Рудомайн” у межах гуманітарної програми передала 2 млн грн на допомогу дітям з особливими потребами, які постраждали через воєнні дії. Також “Рудомайн” бере активну участь у підготовці до оборони Кривого Рогу: компанія залучила 250 працівників і 42 одиниці техніки, а також надала будівельні матеріали. Загалом на потреби ЗСУ і тероборони компанія передала 15 млн грн.

Джерело

COVID-19 Live