fbpx

Через зміну клімату комарі кусатимуть людей навіть взимку.

Згідно з новим дослідженням Університету Флориди, в місцях, що знаходяться на передньому краї зміни клімату, комарі можуть одного разу стати проблемою не тільки влітку, але і взимку.

“У тропічних регіонах комарі активні цілий рік, але це не стосується решти світу. За межами тропіків зимові температури змушують комарів впадати в сплячку, звану діапаузою. Ми називаємо комарів “обмежені холодом”, тому що їх активність обмежена нижчими температурами”, — говорить Бретт Шефферс з Університету Флориди.

“Однак зі зміною клімату ми очікуємо, що літо стане довшим, а зима стане коротшою і теплішою. Як це відіб’ється на обмежених холодом комарах? Як вони відреагують?”, — каже Шефферс.

Щоб відповісти на ці питання, автори дослідження провели експерименти з комарами, зібраними в Гейнсвіллі і його околицях, місті на півночі Центральної Флориди, на кордоні між субтропічним і помірним кліматом.

Дослідники порівнювали, як комарі, зібрані в різні періоди року, реагують на зміни температури.

“Ми виявили, що комарі можуть витримувати різний діапазон температур у різний час року”, — говорить Шефферс.

Дослідники виявили, що навесні, коли нічні температури все ще низькі, а денні температури стають вищими, комарі можуть переносити більш широкий діапазон температур. З приходом літа, коли денні температури вищі, цей діапазон звужується. Восени, коли температура починає знижуватися, діапазон знову розширюється, говорить Шефферс.

“Це свідчить про те, що, оскільки зміна клімату робить нашу осінь і зиму теплішими, комарі в регіонах з більш помірним кліматом добре підготовлені до активності в цей час”, — говорить вчений.

“Наші дослідження показують, що для кращого розуміння того, наскільки добре популяції та види можуть переносити поточні зміни клімату, ми повинні вимірювати теплову реакцію видів у різний час року”, — сказав Брунно Олівейра з Каліфорнійського університету в Девісі.

Джерело

COVID-19 Live