fbpx

Коротко про головні столичні новини тижня

Цього тижня у Київській міській державній адміністрації було видане розпорядження “Про внесення змін до Плану робіт з технічного обстеження будівель та споруд, пошкоджених внаслідок військових дій, спричинених агресією російської федерації”. Тривають відновлювальні роботи. Тим часом мер міста Віталій Кличко провів низку зустрічей, зокрема, з чеським прем’єром, а столичні медики і рятувальники провели навчання на випадок хімічної атаки. Про ці та інші новини тижня інформує Український соціологічний портал.

Відновлювальні роботи на Чорнобильській та проспекті Лобановського

Роботи з обстеження та відновлення будинків і споруд, що постраждали від обстрілів, розпочались ще влітку. Цього тижня фахівці перевірили житлові будинки на вулиці Чорнобильській та проспекті Лобановського. Обидва будинки нараховують по 126 квартир. У споруді на Чорнобильській з загального числа повністю вигоріло 64 помешкання, частково постраждало 62, на Лобановського повністю зруйнованих квартир немає, натомість 16 потребує відновлення. Роботи планують завершити навесні наступного року. Загалом у Києві внаслідок російської агресії постраждало 640 будівель, 360 з них планують відновити першочергово. 

План робіт з технічного обстеження пошкоджених споруд з внесеними змінами оприлюднено на Офіційному порталі Києва.

Віталій Кличко зустрівся з прем’єр-міністром Чехії

В Празі відбулась зустріч мера Києва Віталія Кличка з прем’єр-міністром Чеської Республіки Петром Фіалою. Кличко подякував чеському прем’єру за допомогу, яку надає Чехія Україні, починаючи з 2014 року, і, зокрема, за потужну підтримку як для біженців, що знайшли прихисток у Чехії, так і для Збройних Сил України. Фіала, в свою чергу, висловив захват від професіоналізму ЗСУ і незламності українського народу та запевнив, що позиція його уряду щодо України залишається непохитною: Чеська Республіка й надалі надаватиме нашій державі необхідну підтримку.

Кличко також взяв участь у засіданні Європейського комітету регіонів, де обговорювались питання підтримки відбудови України. Під час засідання київському міському голові було вручено сертифікат члена Європейського комітету регіонів.

Спільні навчання медиків і рятувальників

Столичні медики і працівники ДСНС провели спільні навчання з готовності та реагування в разі хімічної атаки. Про це повідомили в Департаменті охорони здоров’я. 

«Йдеться саме про відпрацювання алгоритму взаємодії підрозділів ДСНС, бригад екстреної медичної допомоги та персоналу лікарень на різних етапах. Для кращого результату навчань розроблений сценарій, максимально наближений до можливої надзвичайної події. За таких умов у кожного учасника є можливість не лише чітко розуміти, як він має діяти, а й «відточити» свої практичні навички», – Валентина Гінзбург, директорка Департаменту.

Це вже другі такі спільні навчання. Під час цього тренінгу акцент було зроблено на відпрацюванні алгоритму дій при масовому ураженні, від моменту евакуації потерпілих з місця події до етапу надання догоспітальної і ранньої госпітальної допомоги.

Нова хвиля COVID-19

За даними Департаменту охорони здоров’я, за останні два тижні кількість хворих на коронавірус у столиці зросла майже вдвічі, а в порівнянні з серпневими показниками – майже всемеро. Як повідомляють у Департаменті, новий штам особливо підступний тим, що має симптоми, відмінні від попередніх штамів. Так, при нормальній температурі тіла можуть спостерігатись розлади шлунково-кишкового тракту, а у важких випадках – порушення серцевого ритму або навіть інфаркт. Тобто нову форму коронавіруса доволі легко сплутати з харчовим отруєнням, реакцією організму на стрес тощо. Тому фахівці рекомендують при виявленні зазначених симптомів зробити тест і в разі позитивного результату негайно звернутись до лікаря, а також не нехтувати засобами індивідуального захисту і вакцинацією.

63% дитячих садочків у Києві працюють у звичайному режимі

Фахівці обстежили комунальні дошкільні навчальні заклади столиці на предмет наявності та обладнання укриттів. Результати цієї роботи показали, що майже 63% дитячих садочків мають всі необхідні для нинішніх часів умови, включаючи укриття, і можуть приймати дітей. Якщо заклад поруч із місцем проживання дитини не працює, батьки можуть вибрати найзручніший для них і подати заявку на зарахування дитини в електронній формі.

За даними USP, отриманими з відкритих джерел, на сьогоднішній день у столиці працює 317 дошкільних навчальних закладів, які відвідують близько 12500 дітей.

#Київ #підсумки #Кличко #відновлювальніроботи #COVID-19 #УСП #USP

Сюзанна Елпі

COVID-19 Live