fbpx

Зміна клімату має важливе значення для здоров’я та майбутнього дітей та молоді, однак у них мало можливостей обмежити її шкоду, що робить їх вразливими до кліматичної тривоги. Це перше широкомасштабне дослідження кліматичної тривоги у дітей та молоді у всьому світі та її зв’язку з реакцією уряду.

The Lancet Planetary Health опитали 10 000 дітей та молодих людей (віком 16–25 років) у десяти країнах (Австралія, Бразилія, Фінляндія, Франція, Індія, Нігерія, Філіппіни, Португалія, Великобританія та США; 1000 учасників у кожній країні). 

Запрошення пройти опитування були надіслані через платформу Kantar з 18 травня по 7 червня 2021 року. Були зібрані дані про думки та почуття учасників щодо зміни клімату, а також про реакцію уряду на зміну клімату. Описова статистика була розрахована для кожного аспекту кліматичної тривоги, а кореляційний аналіз Пірсона був проведений, щоб оцінити, чи пов’язані з кліматом страждання, функціонування та негативні переконання щодо зміни клімату з думками та почуттями щодо відповіді уряду.

Висновки

Респонденти в усіх країнах були стурбовані зміною клімату (59% були дуже або вкрай стурбовані, а 84% були принаймні помірно стурбовані). 

Більше 50% повідомили про кожну з наступних емоцій: сум, тривогу, гнів, безсилля, безпорадність та провину. 

Більше 45% респондентів сказали, що їхні почуття щодо зміни клімату негативно впливають на їхнє повсякденне життя та функціонування, і багато хто повідомили про велику кількість негативних думок про зміну клімату (наприклад, 75% сказали, що вони думають, що майбутнє лякає, а 83% сказали, що вони думають, що люди не зуміли подбати про планету). 

Респонденти негативно оцінили реакцію уряду на зміну клімату та повідомили, що більше відчувають зраду, ніж заспокоєння. 

Кліматичні занепокоєння та переживання були пов’язані з неадекватною реакцією уряду та пов’язаним із цим почуттям зради.

Резюме

Кліматична тривога та екологічна тривога (страждання, пов’язані з кліматичними та екологічними кризами) привертають увагу в усьому світі, оскільки люди все більше усвідомлюють поточні та майбутні глобальні загрози, пов’язані з нашою планетою, що потеплює.

 Кліматична криза має важливі довгострокові наслідки для фізичного та психічного здоров’я в результаті гострих і хронічних змін навколишнього середовища, від штормів і лісових пожеж до зміни ландшафтів і підвищення температури.

 Кліматична тривога є складною, і визнано, що часто ґрунтується на конструктивній або практичній тривожності.

Незважаючи на те, що кліматична тривога є болісною і неприємною, вона є раціональною і не означає психічного захворювання. Тривога – це емоція, яка попереджає нас про небезпеку, яка може змусити нас шукати більше інформації про ситуацію та знаходити потенційні рішення. У загрозливих і невизначених ситуаціях, таких як кліматична криза, цю реакцію можна розглядати як те, що іноді називають практичною тривогою, тому що це має сприятливий ефект, змушуючи людей переоцінити свою поведінку, щоб реагувати належним чином. Однак через те, що кліматична криза настільки складна і не має чіткого рішення, тривога може легко стати занадто інтенсивною і навіть сильною.

Кліматична тривога може бути пов’язана з багатьма емоціями, включаючи занепокоєння, страх, гнів,1 горе, відчай, провина і сором, а також надією,хоча їх наявність у різних людей різна. 

У міру появи досліджень у цій галузі певним емоціям приділялося більше уваги, особливо кліматичним горе, занепокоєння та страху, пов’язаним із поточними та очікуваними втратами. 

Дослідження інших емоцій почалося зовсім недавно, наприклад, як люди можуть відчувати провину за власний внесок у зміну клімату або відчувати сором за кліматичні збитки, завдані людством у більш широких масштабах. Складні, а іноді й конкуруючі почуття часто переживаються разом і можуть коливатися у відповідь на особисті та світові події.

 Вважалося, що ці переживання є зрозумілими, відповідними та здоровими відповідями на загрози, з якими ми стикаємося, але такі загрози можна переживати як постійний психологічний стрес.

Загальні висновки

Занепокоєння щодо клімату та невдоволення реакцією уряду широко поширені серед дітей та молоді в країнах по всьому світу і впливають на їх повсякденне функціонування. Відчутна неспроможність урядів реагувати на клімачну кризу пов’язана з посиленням лиха. Існує нагальна потреба у подальшому дослідженні емоційного впливу зміни клімату на дітей та молодь, а також у тому, щоб уряди підтвердили їхні переживання шляхом прийняття невідкладних заходів щодо зміни клімату.

Джерело

COVID-19 Live