fbpx

Учені з Міжнародного агентства з досліджень раку (IARC) прогнозують, що захворюваність на всі типи раку разом узяті, подвоїться до 2070 року стосовно рівня 2020 року, якщо останні тенденції захворюваності продовжуватимуться щодо основних типів раку. Найбільше зростання, за прогнозами, відбуватиметься за умов обмежених ресурсів.

Про це повідомляє IARC із посиланням на статтю, опубліковану у Nature Reviews Clinical Oncology під назвою «Планування на завтра: глобальна захворюваність на рак та роль профілактики 2020–2070».

Вчені також оцінили у дослідженні глобальний тягар хвороби у майбутньому, підкреслюючи, як комплексні стратегії профілактики раку можуть помітно зменшити поширеність основних факторів ризику раку і, таким чином, зменшити кількість майбутніх випадків.

Автори визначають основними факторами ризику, що сприяють розвитку раку у майбутньому — куріння тютюну, надмірну вагу й ожиріння та інфікування типами вірусу папіломи людини (ВПЛ). Куріння тютюну залишатиметься фактором, що спричиняє рак, якому можна запобігти найбільше (тобто кинути курити — фактор,я кий залежить тільки від рішення самої людини, вона може викреслити цей фактор зі свого життя власними зусиллями — ред.)

Дослідники прогнозують, що якщо країни терміново не впровадять додаткові національні програми боротьби з раком, спрямовані на запобігання хворобі, до 2070 року щороку траплятимуться 34 мільйони нових випадків раку, що вдвічі більше, ніж у 2020 році.

Зазначається, що ця перспектива підкреслює катастрофічні наслідки бездіяльності у профілактиці раку.

«Підтримка глобальних зусиль щодо профілактики раку є надзвичайно важливою для зниження глобального тягаря раку», — йдеться у повідомленні.

Довідка: Міжнародне агентство з дослідження раку (англ. International Agency for Research on Cancer, IARC) — міжурядове агентство у складі Всесвітньої організації охорони здоров’я ООН.

Джерело

COVID-19 Live