fbpx

У Польщі збільшилась кількість українських трудових мігрантів, які мають намір залишитися у країні на постійній основі.

Про це повідомляє «Польське радіо», посилаючись на дослідження «Українці на польському ринку праці», проведене Фундацією підтримки мігрантів на ринку праці «EWL» та Студіями Східної Європи Варшавського університету.

Так, від часу останнього такого дослідження, частка опитаних українських заробітчан, які хотіли б залишитися жити у Польщі на постійній основі, зросла на третину та наразі складає близько 33%.

Також зросла кількість українців, які хочуть перевезти до Польщі свої родини. Так, майже дві третини опитаних українців, що працюють у Польщі та обмірковують можливість залишитися у цій країні, планують також перевезти туди свої сім’ї. Водночас кількість українців, які готові працювати у Польщі за мінімальну зарплату зменшилась з 40% до 6% за останній рік.

Окрім високих заробітків, українців приваблює вища якість життя у Польщі та кращі можливості для дітей.

Раніше в уряді підрахували, що кожен 5-й українець працездатного віку перебуває на заробітках. Також повідомлялось, що 80% нелегальних трудових мігрантів у Чехії — українці.

Нагадаємо, що у Польщі раніше повідомляли, що 25% всіх українських заробітчан до 2020 року можуть переїхати до західніших країн Європи — Чехії та Німеччини.

Раніше повідомлялось, що українці працюють на 20% всіх польських компаній, а близько 450 тисяч українців сплачують у Польщі соціальні внески.

Зазначимо, що за даними Світового банку обсяги переказів українських трудових мігрантів до України на рівні 14 мільярдів доларів. За оцінками Національного банку вони у 2018 році склали 10,88 мільярда доларів.

#заробітчани #українці #Польща

Джерело

COVID-19 Live