fbpx
У 2019 році куріння убило майже 8 мільйонів людей, а кількість курців тільки зросла. Найчастіше переймає цю шкідливу звичку молодь.

Про це свідчить нове дослідження, опубліковане у журналі Lancet. Його провели у 204 країнах у межах консорціуму дослідників Global Burden of Disease, який вивчає проблеми зі здоров’ям, що призводять до смерті та інвалідності.

Зазначається, що зусилля по боротьбі з курінням були випереджені ростом населення Землі. Станом на 2019 рік у світі курило понад 1,1 мільярда людей.

Хоча поширеність куріння знизилася в усьому світі за останні три десятиліття, вона збільшилася серед чоловіків у 20 країнах і серед жінок у 12. Дві третини усіх курців світу живуть у 10 країнах: Китай, Індія, Індонезія, США, Росія, Бангладеш, Японія, Туреччина, В’єтнам і Філіппіни. Кожен третій курець тютюну (341 млн) проживає в Китаї.

У 2019 куріння стало причиною 1,7 мільйона смертей від ішемічної хвороби серця, 1,6 мільйона смертей від хронічної обструктивної хвороби легень, 1,3 мільйона смертей від раку трахеї, бронхів і легенів і майже мільйона смертей від інсульту.

Попередні дослідження показали, що принаймні половина постійних курців помре від причин, безпосередньо пов’язаних з курінням, а середня тривалість життя курців на 10 років нижча, ніж у тих, хто ніколи не курив.

Що з цим робити?

Автори дослідження заявляють, що урядам необхідно зосередити увагу на скороченні масштабів куріння серед молоді, оскільки 89% нових курців стають залежними до 25 років, але після цього віку навряд чи почнуть палити. Середній вік, коли люди починають курити, — 19 років. У більшості країн це дозволено законом.

«Молоді люди особливо вразливі до залежності, і, оскільки високі показники відмови від куріння залишаються незначними у всьому світі, тютюнова епідемія триватиме ще довгі роки, якщо країни не зможуть різко скоротити кількість нових курців», — каже провідна авторка дослідження Марісса Рейцма, наукова співробітниця Інституту показників і оцінки здоров’я.

Співавтор дослідження Він Гупта зазначає, що посилити боротьбу необхідно також із такими продуктами, як ароматизовані та електронні сигарети, які привертають увагу молоді. Також він закликає поширити заборону на пряму та непряму рекламу тютюнових виробів в інтернет-ЗМІ.

Джерело

COVID-19 Live