fbpx

За прогнозом аналітиків OLX, через п’ять років це може критично посилити існуючий дефіцит фахівців серед “блакитних комірців” в Україні.

У 2021 році кількість абітурієнтів, які подали заявки на навчання технічним спеціальностям, скоротилася вдвічі.

“Найпопулярнішими спеціальностями серед українських абітурієнтів, за даними OLX, цього року стали факультети “Філологія” та “Юриспруденція”. У той же час, професійно-технічна освіта зацікавила вдвічі менше молодих українців, ніж минулого року – вітчизняні політехнічні інститути, коледжі та технікуми отримали всього 35 тисяч заявок проти 63 тисяч в 2020 році”, – повідомили в компанії.

За прогнозом аналітиків OLX, через п’ять років це може критично посилити існуючий дефіцит фахівців серед “блакитних комірців”, а двоє з трьох випускників будуть змушені вчитися знову і шукати себе в новій професії.

При цьому, найбільш привабливими для роботи випускникам здаються сфера торгівлі (за цей варіант проголосували 18% респондентів), барно-ресторанна сфера (17%), IT і телеком (11%), а також сфера маркетингу, реклами, дизайну або SMM (10%).

Найменше українська молодь бачить себе в науці – всього 0,33 відсотка абітурієнтів хотіли б в майбутньому проводити наукові дослідження і вчити підростаючі покоління, а також в авіації і військовій справі – за кожен з цих варіантів віддали свої голоси по 0,58 відсотків респондентів.

Подібна тенденція вже в найближчому майбутньому загрожує нестачею працівників вітчизняних промислових підприємств, які складають основу економіки України.

Для вирішення накопичених проблем українські промпідприємства неодноразово зверталися до Міністерства освіти і науки з проханнями та пропозиціями збільшити кількість бюджетних місць на недостатньо затребуваних серед абітурієнтів спеціальностях. Крім цього, вони самостійно роблять кроки з популяризації технічних спеціальностей серед населення, всіляко заохочують зацікавлених у цих професіях громадян у подальшому навчанні та розвитку, укладають програми співпраці з вищими навчальними закладами, запрошують студентів до себе на практику, а також заохочують своїх співробітників проходити курси підвищення кваліфікації.

Однак без активної участі в цьому процесі держави, якій слід надати системну підтримку стратегічно важливим галузям, що відчувають дефіцит кадрів, сприяти популяризації інженерних і технічних спеціальностей серед населення і провести комплексну реформу вітчизняної системи освіти, кроків, що вживаються бізнесом, недостатньо.

Джерело

COVID-19 Live