fbpx

Сьогодні індустрія медичного канабісу переживає справжній бум. Вчені проводять все більше і більше досліджень про вплив похідних канабісу на різні органи людини. Які ж перспективи використання конопель для жінок?

Фактично, починаючи з давніх-давен, канабіс традиційно використовувався для лікування жіночих захворювань. Протягом всієї історії людства – від стародавньої Месопотамії до вікторіанської Англії – жінки за допомогою канабісу знаходили полегшення у разі менструального дискомфорту, ендометріозу, спазмах і нудоті, пов’язаної з гормональними порушеннями. На жаль, заборона марихуани зупинила розробку медичних методів застосування канабісу для жінок. Але зараз ця тенденція повністю змінилася і швидко компенсує втрачений дослідниками час.

У жіночих статевих органах найвища концентрація ендоканнабіноідних рецепторів (після мозку), що робить їх особливо вразливими до терапії на основі канабісу.
Вже доведено, що ліки на основі канабіноїдів допомагають в лікуванні нейропатичного болю, запалень і м’язової спастичності (підвищеного тонусу м’язів). Ці виражені аналгетичні та протизапальні властивості спонукали вчених на нові дослідження потенційного застосування канабісу для здоров’я жінок. За оцінками, принаймні 20% жінок у всьому світі страждають від хронічних гінекологічних захворювань, таких як ендометріоз, дисменорея, синдром полікістозних яєчників, міома і т.д.

Одним зі світових лідерів досліджень в цій сфері є Lumir Lab в Єврейському університеті в Єрусалимі (саме тут в 1992 році була відкрита ендоканнабіноідная система людини). Ця лабораторія надає послуги з клінічних випробувань для розробки лікарських препаратів канабісу, що стосуються здоров’я жінок. Lumir Lab в своєму першому спільному дослідженні з ізраїльським стартапом Gynica досліджує використання канабіноїдів в лікуванні ендометріозу, який виникає, коли тканина матки мігрує з матки в інші частини тіла. Ендометріоз вражає близько 180 мільйонів жінок у всьому світі.

Хоча є непідтверджені дані про використання каннабіса для зменшення симптомів і навіть для запобігання поширенню ендометріозу, заборона на дослідження канабісу заважає проведенню випробувань. Збільшення клінічних досліджень у сфері гінекологічних застосувань від ПМС до менопаузи потенційно може поліпшити якість життя і довгострокові наслідки для здоров’я мільйонів жінок у всьому світі.
Ще одна компанія, яка долає бар’єри, – це компанія Foria, що базується в Колорадо (перший штат у США, який повністю легалізував канабіс на своїй території). Foria – компанія з виробництва продуктів на основі канабісу, яка спеціалізується на оздоровчих рішеннях для жінок – еліксирах, парових рідинах, супозиторіях і олій, призначених для підвищення лібідо і зниження сексуального дискомфорту. Швидше за все, в недалекому майбутньому на нас чекає бум препаратів “для дорослих” на основі канабісу.

Ще одне важливе застосування канабісу – його здатність знижувати стрес.

Часто жінки вдаються до самолікування, використовуючи канабіс для полегшення тривоги і депресії. Клінічні дослідження показали ефективність конопель у пом’якшенні симптомів ПТСР у учасників бойових дій. Але набагато менш популярні дослідження, присвячені вивченню жінок з посттравматичним стресовим розладом, викликаним сексуальною травмою. Сподіваємося, що цю прогалину в дослідженнях незабаром буде усунуто, а психологічні і фізичні потреби жінок будуть задоволені.
На жаль, в медичних дослідженнях теж панує гендерна нерівність і жіночий організм досліджується за залишковим принципом. Але широке поле для застосування конопель для жінок відкриють нові перспективи для компаній, які займаються розробкою препаратів на основі канабісу. Найголовніше – врегулювати використання цієї рослини законодавчо, щоб коноплі повсюдно позбулися демонічного образу “наркотику” і перейшли туди, де їм і належить бути – в розряд високоефективних лікарських засобів.

Джерело

COVID-19 Live