fbpx

Компанія відмовилась розповідати подробиці

Вивчення вакцини компанії Johnson & Johnson проти COVID-19 було призупинено через незрозумілу хвороби в учасника дослідження.

Як повідомляє CNBC, компанія відмовилася повідомити подробиці.

«Ми повинні поважати конфіденційність цього учасника. Ми також зараз дізнаємося більше про хвороби цього учасника, важливо мати всі факти, перш ніж ми поділимося додатковою інформацією», – йдеться в заяві J&J.

В компанії підкреслили, що так звані небажані явища – хвороби, нещасні випадки та інші несприятливі медичні наслідки – є очікуваною частиною клінічного дослідження, а також наголосили на різниці між припиненням дослідження і припиненням клінічного дослідження, яке є формальним нормативним актом. Наразі клінічні випробування вакцини не проводяться.

Телеканал зазначає, що хоча паузи в клінічних випробуваннях не рідкість – а в деяких випадках тривають всього кілька днів – вони привертають надмірну увагу в гонці за тестуванням вакцин проти SARS-CoV-2, вірусу, що викликає COVID-19.

Нагадаємо: 8 вересня велике дослідження іншої вакцини проти COVID-19, що розробляється AstraZeneca і Оксфордським університетом, було призупинено через побічну реакцію у пацієнта у Великобританії. Вважається, що у пацієнта виник поперечний мієліт, захворювання спинного мозку. Дослідження вакцини поновилися приблизно через тиждень після призупинення в Британії, а потім були відновлені і в інших країнах. Однак в Сполучених Штатах він залишається призупиненим.

Джерело

COVID-19 Live